Frida Kahlo powraca do centrum życia kulturalnego w Polsce

Frida Kahlo powraca do centrum życia kulturalnego w Polsce

Meksykańska artystka Frida Kahlo Wróć do centrum Życie kulturalne w Polsce z Wystawa multimedialna Frida Kahlo: Życie ikony, Awangardowe doświadczenie multimedialne łączące elementy 3D i wirtualnej rzeczywistości.

Wspólnym wątkiem wystawy jest biografia Kahlo, podkreślając jednocześnie kulturowy i społeczny wpływ jej przekazów.

Ambasador Meksyku w Polsce MENTIOLIA JUANA SANDOVALAzaproszony Doświadczenie w pudełku artystycznymPodczas ceremonii otwarcia w Centrum Kultury Fábrica Norblina w Warszawie kurator wystawy artysta przesłał głębokie przesłania społeczne i tożsamościowe, poruszając takie tematy, jak ból, osobiste zmagania i uchwycona radość. Piękno Meksyku przekracza granice, czyniąc go ikoną świata.

Sandoval stwierdziła, że ​​wpływ Fridy na współczesne społeczeństwo jest wyraźny i podkreślił walkę o równość płci i prawa najsłabszych grup społecznych.

Na koniec zaznaczył, że wystawa pozwoli Polakom zanurzyć się w kulturze Meksyku i stworzyć pomost, który przybliży Polskę do naszego kraju.

Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Ambasady Meksyku w Polsce

MAAZ

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *