Frustracja z powodu niezaszczepionych kobiet w ciąży, mimo że wielu mieszkańców Bay Area z zadowoleniem przyjmuje nowe wytyczne dotyczące masek

Frustracja z powodu niezaszczepionych kobiet w ciąży, mimo że wielu mieszkańców Bay Area z zadowoleniem przyjmuje nowe wytyczne dotyczące masek

Ponieważ wysoce zaraźliwy wariant delta utrzymuje się w całym kraju, mieszkańcy Bay Area przygotowują się na przedłużającą się pandemię – i ponownie dostosowują się do stale zmieniającej się listy zasad COVID.

Ostatnie wydarzenie miało miejsce w środę, kiedy Kalifornia zaleciła, aby wszyscy ponownie nosili maski w pomieszczeniach publicznych.

W Bay Area, gdzie od prawie dwóch tygodni obowiązują globalne zalecenia dotyczące maskowania dla wszystkich z wyjątkiem hrabstw Solano, kilka osób, z którymi w środę przeprowadził wywiad dla The Chronicle, ponownie wyraziło niemal jednogłośne poparcie dla ochrony innych, zwłaszcza młodszych dzieci. którzy nie kwalifikują się jeszcze do szczepienia. Ale dla niektórych akceptacja miesza się z rozczarowaniem i porażką.

W Starbucks w dzielnicy West Portal w San Francisco, pijący kawę z San Francisco Daniel Escudero powiedział, że „jest w porządku, aby zrobić swoją część, aby to zakończyć”, zakrywając się ponownie. Ale był też sfrustrowany.

„Jeśli ludzie odmówią szczepienia, trudno będzie zakończyć epidemię” – powiedział. Nie jestem zły na tych ludzi. Po prostu uważam ich za głupich. Rozumiem, że każdy ma wolność i tak dalej, ale tak naprawdę tego nie rozumiem”.

Escudero przemawiał przed ogłoszeniem w Kalifornii, ale dzień po tym, jak Centers for Disease Control and Prevention wydał podobne zalecenia. Kalifornia jest bardziej kompleksowa, obejmując wszystkich w stanie, podczas gdy porady federalne dotyczą tylko obszarów, w których wirus rozprzestrzenia się szybko – w większości, ale nie w całej Kalifornii.

Tymczasem w San Francisco burmistrz powiedział w środę London Post, że miasto rozważa nałożenie masek na wszystkich w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień. Podała kilka szczegółów i powiedziała, że ​​więcej informacji zostanie ujawnionych pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego tygodnia.

Nowe dowody na to, że nawet ludzie są w pełni zaszczepieni może przenieść Zmienna delta łatwiej niż wcześniej sądzono, zmotywowała urzędników służby zdrowia do działania.

„Cieszę się, że to noszę i cieszę się, że przeżyję” – powiedział Maxim Graz, który wraz ze swoją żoną Tatianą Graz nosił czarne maski płócienne w West Portal Starbucks.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *