G7 odzyskuje zaufanie bogatych i demokratycznych narodów

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i prezydent USA Joe Biden podpisali nową Kartę Atlantycką, idąc w ślady swoich poprzedników, Franklina D. Roosevelta. Osiemdziesiąt lat po Roosevelcie ujawnili wartości i cele, których generalnie bronili. I Winston Schuil, przypieczętowujący porozumienie o odbudowie międzynarodowej organizacji po zakończeniu II wojny światowej.

W 1941 roku, pod koniec wojny, dwaj wielcy zwycięzcy obiecali nie okupować nowych terytoriów oraz promować handel i swobodną żeglugę. Popierali prawo ludu do samostanowienia, które zostało im siłą odebrane. Wyrazili pragnienie „całkowitej współpracy gospodarczej między wszystkimi narodami” i mieli nadzieję, że wszyscy zrezygnują z użycia siły.

Po epidemii, która wstrząsnęła wieloma częściami życia ludzi i narodów, nowy list zawierał 2783 słowa, 319 słów wystarczyło do jego inspiracji; 20 punktów i pionier 8. Deklaruje się jako „Stowarzyszenie Najsilniejszej Obrony, Obrony i Wywiadu” i zobowiązuje się do współpracy na Dwustronnym Szczycie Demokracji, Praw Człowieka i G7.

Klucz:

Cel.

Urodził się w 1970 roku, aby analizować gospodarki polityczne i międzynarodowe oraz zjednoczyć warunki dla wspólnych wniosków.

Członkowie.

Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada i Japonia.

Unia Europejska.

Oprócz siedmiu członków UE ma w panelu reprezentację polityczną.

W 1941 roku Johnson poprosił swojego doradcę ds. stosunków międzynarodowych, Johna Beau, o przedstawienie Pita kontekstu traktatu. Urodzony w Belfaście i wykształcony na Uniwersytecie Cambridge, jest autorem „Real Politics”, w którym bada interpretacje tego pojęcia na przestrzeni dziejów. Napisał dokument, który ukształtował międzynarodowy plan Wielkiej Brytanii po filmie „Brexit”.

Strategiczną ideą G7, zdaniem Kancelarii Premiera, jest „odnowienie współpracy i zaufania między demokracjami”. Bogate państwa Zachodu chcą wydostać się z obecności Donalda Trumpa i odbudować międzynarodową organizację opartą na zasadach, ale nie z Rosją, nie zmierzając w kierunku nowej „zimnej wojny” z Chinami.

G7 narodziła się z francusko-niemieckiej próby z lat 70., by formalnie zjednoczyć przywódców mocarstw zachodnich. To jest G6 do czasu dodania UE. Obejmowało to zmianę nazwy G8 przez Rosję w latach 1997-2014, kiedy inwazja na Krym doprowadziła do ich wydalenia. Trump chciał odtworzyć G8.

W świecie bez Trumpa i w bardziej zepsutym świecie gospodarz wzywa przywódców Wielkiej Brytanii, Indii, RPA, Korei Południowej i Australii do podkreślenia idei demokratycznego sojuszu. Po kryzysie finansowym z 2008 r., który doprowadził do powstania szerszej i bardziej zróżnicowanej politycznie G20, jej celem jest odzyskanie wiodącej roli w światowym ciele w przypadku braku władzy ustawodawczej.

G7 rozmów

Przy skomplikowanych i kontrowersyjnych obliczeniach kraje G7 reprezentowały 80% światowego PKB w 1970 roku, a obecnie 40%. W swoim pierwszym istotnym oświadczeniu – integracji globalnego systemu podatku od osób prawnych z minimalną krajową dystrybucją i dystrybucją międzynarodową – G7 spotyka się ze sceptycyzmem ze strony ekspertów i wielostronnych rozmów na temat G20 w lipcu oraz w ramach OECD.

Nie jest łatwo przełożyć zaangażowanie prezydenta USA w formułowanie wspólnej polityki w stosunkach z Chinami na konkretne działania. Jesienne rozmowy na temat reformy WTO, która obejmuje restrukturyzację trybunału arbitrażowego, którą sabotował Trump, wymagają konsensusu, także ze strony Chin, w celu wzmocnienia zasad sprawiedliwego handlu.

Angela Merkel chciała zakończyć swoją prezydencję w UE podpisując kontrowersyjną umowę o wolnym handlu z Pekinem. Konsensus w podejmowaniu decyzji utrudnia fundamentalne porozumienia z powodu oblężenia Węgier. Jego premier Victor Orban stoi obecnie w obliczu lokalnego sprzeciwu wobec planu budowy uniwersytetu w Budapeszcie za pożyczkę z Chin, ale nie ma synchronizacji, której Waszyngton pilnie chce w sprawie dyplomacji społecznej nad instytucją azjatycką.

Jeśli we wschodnich krajach UE będzie promowana stanowcza polityka wobec Władimira Putina, Merkel i prezydent Emmanuel Macron będą mieli własną „osteopolitykę” i zagrożą ważnymi interesami gospodarczymi. Boris Johnson, który jest bardziej oddany Rosji niż Chinom, napisał w artykule w The Times w ten czwartek, że Wielka Brytania jest największym krajem europejskim w Polsce i na Bałtyku.

W kontekście epidemii Biden dostarczył w ciągu kilku godzin rutynową niespodziankę w USA na szczyt, obiecując dystrybucję 500 milionów szczepionek do krajów w potrzebie. COP26, Wielka Brytania jest również gościem Szczytu w sprawie Zmian Klimatu oraz Koordynacji Kryteriów i Planów Odbudowy Gospodarczej, które zostaną omówione w pełnych dyskusjach na temat porządku dziennego, który daje czas na małe i nieformalne spotkania.

„Ameryka wróciła” – zapewnia prezydent

Karolina Gonajero | Nowy Jork

Joe Biden, w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu za granicą jako prezydent, wygłosił przemówienie do wojsk amerykańskich stacjonujących w Wielkiej Brytanii w czwartek. Spotkanie odbyło się zaledwie kilka godzin po przybyciu do Wielkiej Brytanii w środę wieczorem w drodze na szczyt G7 w piątek, na spotkaniu na lotnisku Miltenhall w Brytyjskich Siłach Powietrznych w Suffolk. W najbliższy piątek odbędzie się w Corbis Bay w Kornwalii.

Publiczność, w skład której weszły rodziny wojskowe, entuzjastycznie przywitała Bidena i Pierwszą Damę Jill, które wygłosiły krótkie przemówienie oddając hołd służbom i ich bliskim. Po przedstawieniu go przez 14-letnią dziewczynę, Sidney Glasgow, prezydent jako naczelny dowódca sił zbrojnych, powiedział, że podróż była „najlepszą drogą”, ponieważ jej matka i ojciec byli żołnierzami. Przy okrzykach setek żołnierzy i miniaturowych flag Biden zaczął doceniać obecność nastoletnich dziewcząt na scenie, kiedy zdał sobie sprawę, że widzowie wojskowi czekają na pozwolenie, by usiąść. Biden natychmiast zarządził „odpoczynek”. „Ciągle zapominam, że jestem prezydentem” – zażartował. W swoim przemówieniu wygłosił dyskurs do żołnierzy, wskazując, że są „cisi”. „Zamierzamy jasno powiedzieć, że Stany Zjednoczone powróciły i że światowe demokracje są zjednoczone, aby stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom” – powiedział. Wezwał do zdecydowanej obrony demokracji w obliczu autorytaryzmu i wezwał do „konsensusu i współpracy”.

Fidens darzy szczególnym uczuciem siły zbrojne, których syn Pew był członkiem, odznaczony za służbę w Iraku i zmarł w 2015 roku na raka mózgu.

Po wielu oklaskach z podium prezydent poświęcił czas na osobiste powitanie członków wojska. Około 3000 żołnierzy stacjonuje w bazie RAF w Miltonhall, gdzie znajduje się 100 Dywizja Tankowania Powietrza i 352. Dywizja Operacji Specjalnych. Air Force One wylądował dokładnie w swoich obiektach.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *