Gabriel Rojas wyjaśnił swój wspaniały gol i dlaczego nie był tym samym, co chilijska legenda Enzo Franciscoli przeciwko Polsce

Nacion / Mauro Alfieri

35 lat temu, 8 lutego 1986 roku, Enzo Francescoli Strzel w zwycięstwie historycznego chilijskiego gola Rzeka Na Wybierz Polskę, Na stadionie Jose Maria Menela w Mar del Plata. Jeden z tych podbojów, które na zawsze pozostają w pamięci ze względu na jakość i przepych. Więcej tutaj, w jesienną noc 9 kwietnia 2021 r., Na stadionie Ciudad de Vicente López, San Lorenzo bije Platense Przez 4-2. Gabriel Rogas, Strona Barcelony, spróbuj zakrętu w zakręcie i uwolnij szaleństwo Boedo. Zrodził się również jeden z wielu, który szybko się rozprzestrzenia. I natychmiastowe porównanie, nawet z logicznymi różnicami: „Gol La Francescoli!”

Platenci-San Lorenzo: Gol techniczny Gabriela Rojasa, perła huraganu 4-2 w Vicente Lopez w Pucharze Ligi

Znakomita praca w zwycięstwie huraganu została wykonana przez Rojasa, gdy mieli 2: 2. Obrońca, który nie strzelił bramki (Ma 70 meczów w San Lorenzo i 26 w Penarol) Otrzymał piłkę przy wejściu na boisko (z prawej strony), złapał ją klatką piersiową i zaskoczył wszystkich: podniósł lewą nogę wyżej niż ktokolwiek inny. I zaimprowizowali nożyczki techniczne, umieszczając piłkę w lewym rogu miejscowego bramkarza Jorge de Oliveira. Druga połowa była już 30 minut. Godny podziwu.

To był piękny gol, jego pierwszy gol w pierwszej lidze. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Rojas powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że pomogła San Lorenzo wygrać i to jest najważniejsze”. Wyjaśnił manewr: „Chciałem kontrolować to dla swojego profilu, spróbować uderzyć samolotem. Ale kontrola była wysoka i wziąłem to zasób. Nigdy nie chciałem go tam umieścić, ale padł niesamowity gol.” Muszę nadal pracować pokornie i nisko ”- dodał lewy obrońca, który również przeszedł przez Penarol.

Trener Barcelony Diego Dabouf również pochwalił niezwykłe osiągnięcie dzisiejszego wieczoru: „To był wspaniały gol, jest przydatny, ponieważ na to zasługuje. Gabriel łamie jego ducha, aby być na boisku. Poza tym było to ważne, ponieważ mecz był remisowy i zrobiliśmy trzy. błędy, które są jasne i prawdziwe. Niezbędne było wprowadzenie nowych zmian ”.

Teraz w analizie Gol Francescoli przeciwko Polsce w 1986 roku przyniósł wiele podobnych posunięć, chociaż zakończenie gry było różne. Tego dnia Norberto Alonso przyspieszył rzut wolny i posłał dośrodkowanie w lewą stronę pola karnego przeciwnika. Oscar Ruggeri skinął głową w kierunku środka i został zawieszony w powietrzu. Kiedy piłka zaczęła spadać, Francescoli wbił ją sobie w klatkę piersiową i postawił chilijskiego gracza, aby osądził bolesne zwycięstwo 5-4, celebrowane przez 23 495 widzów na stadionie, które zachwyciło miliony ludzi na całym świecie.

Przykład bloku HTML

„Niesamowite chile blisko stadionu. Rzeczny gol celebrowany przez wszystkich. Jest autor tego niesamowitego manewru: Enzo Francescoli. Przygotował go, zmierzył i zostawił na bieżąco ”- opisał to nadawca kanału 13 Carlos Sannaghi.

Rojas bez wątpienia stracił jeden ze wspaniałych goli w tym Pucharze Ligi. San Lorenzo przeżywa kluczowe dni, które będą miały pełny wpływ na jego najbliższą przyszłość. Jego głowa obraca się między Copa Libertadores, ponieważ będzie miał bardzo skomplikowane zadanie w rewanżu z Santosem w Brasilii i krajowymi zawodami, w których stara się nie stracić stopy. W starciu z Platenisem oczekiwał trzeciego z rzędu zwycięstwa. Udało mu się i wszedł do strefy play-off. W międzyczasie w sieciach społecznościowych Barcelony złożyli FIFA ofertę: „Oto Nagroda Puskasa”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *