Galaktyczny Teleskop Kosmiczny dostrzeżony przez Webba jest jednym z najstarszych teleskopów, jakie kiedykolwiek widziano

Galaktyczny Teleskop Kosmiczny dostrzeżony przez Webba jest jednym z najstarszych teleskopów, jakie kiedykolwiek widziano

Według zespołu astronomów, który dokonał przeglądu zdjęć struktury, galaktyka widziana po raz pierwszy rok temu na obrazie głębokiego pola z Wielkiego Teleskopu Kosmicznego Webba jest jedną z najstarszych, jakie kiedykolwiek zaobserwowano.

Historia galaktyki sięga około 390 milionów lat po Wielkim Wybuchu (Dla odniesienia, wszechświat jako całość Około 13,77 miliarda lat temu) I Nazywał się g MaisieAleksiej Po córce głównego badacza projektu, Stephena Finkelsteina, astronoma z University of Texas w Austin. Zdjęcie wykonane w czerwcu 2022 roku w ramach Badanie naukowe wczesnej publikacji kosmicznej ewolucjilub CEERS.

Niedawne badanie obrazów CEERS przez zespół potwierdziło przesunięcie ku czerwieni wielu galaktyk i sugeruje, że obfitość dużych, jasnych galaktyk we wczesnym wszechświecie może wymagać od astronomów powrotu do deski kreślarskiej modeli powstawania galaktyk. Zespół został zbadany opublikowany dzień na łonie natury.

Ekscytująca rzecz w g. Maisie— powiedział Finkelstein z University of Austin początek.

To była galaktyka Maisy Po raz pierwszy ujawniono go w sierpniu ubiegłego roku, jako niewyraźna pomarańczowa plama w ogromnej sieci z kosmosu. W zeszłym miesiącu Space Telescope Science Institute opublikował dokumentację Animowana wizualizacja CEERS w głębokim polu 3D, która kończy się widokiem galaktyki Maisie. Wizualizacja porusza się w przestrzeni z prędkością 200 milionów lat świetlnych na sekundę, przypominając, jak ogromna jest przestrzeń i ile jest w niej rzeczy.

CEERS: Podróż do Galaktyki Macy’s

Celem CEERS jest zobrazowanie dużego obszaru kosmosu za pomocą kamery bliskiej podczerwieni Webba (NIRCam), instrumentu średniej podczerwieni (MIRI) i spektrofotometru (NIRSpec). Dane CEERS pomagają astronomom określić liczbę, naturę i kształt galaktyk w starożytnym wszechświecie, a także warunki powstawania gwiazd i wzrostu czarnych dziur.

Pole CEERS, które obejmuje galaktykę Maisie, składa się w rzeczywistości z 690 oddzielnych ramek, zgrupowanych razem w obszerną mozaikę. Nasza witryna po prostu nie jest w stanie obsłużyć ilości danych w obrazach głębokiego pola Webba, więc możesz zobaczyć pełnowymiarowe obrazy tif obrazu ankiety CEERS Tutaj.

Chociaż potwierdzone przez spektroskopię ostatnich prac Dwie jasne galaktyki z przesunięciem ku czerwieni większym niż 11 (galaktyka Maiseya rejestruje swoje wejście przy z = 11,4), jedna kandydująca galaktyka z 𝑧≈16 ma przesunięcie ku czerwieni równe 4,9.

„To był dziwny przypadek” – powiedział Finkelstein. „Spośród dziesiątek wysokich przesunięć ku czerwieni obserwowanych za pomocą spektroskopii jest to jedyny przykład, że prawdziwe przesunięcie ku czerwieni jest znacznie niższe niż nasze początkowe przypuszczenia”.

Ta galaktyka, CEERS-93316, promieniowała światłem w sposób, który sprawiał, że wydawała się bardziej niebieska niż zwykle, kolor kojarzony z bardzo wczesnymi galaktykami. Problem został rozwiązany w najnowszym artykule, w którym zwrócono uwagę na znaczenie sprawdzania wieku galaktyk za pomocą metod spektroskopowych.

Finkelstein zauważył, że w pewnym sensie skorygowana liczba była dobrą rzeczą, ponieważ jasność galaktyki wydawała się nie do zniesienia jak na jej widoczny wiek. Przy niższym przesunięciu ku czerwieni, a zatem młodszym wieku, jasność galaktyki ma bardziej kosmiczne znaczenie.

Teleskop Webba wytwarza naukowe obrazy dopiero od roku. Przy dłuższym czasie może ujawnić galaktyki starsze niż te skrupulatnie zmierzone przez zespół CEERS.

Więcej: Najlepsze zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Webba rok później

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *