Gareth Bale potrzebuje lepszej sylwetki na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022: walijski trener Robert Page zapyta swój klub MLS | RMMD | Sporty

Reprezentacja Walii przegrała w ubiegłą niedzielę z Polską (0-1) i spadła do drugiej ligi Europejskiej Ligi Narodów, po nie wygranej w swojej grupie i dodaniu jednego punktu. We wspomnianej grze główną nowością była obecność Garetha Bale’a, który ukończył mecz po raz pierwszy od ponad roku.

Ostatni mecz, w którym napastnik wystartował jako zawodnik rozpoczynający grę i nie został zmieniony, odbył się właśnie z jego krajem, 8 września 2021 r., w zremisowanym 0:0 z Estonią, w eliminacjach Kataru 2022. Te szczegóły niepokoją walijską drużynę.

Trener Walii, Robert Page, postanowił zająć się tą kwestią i ogłosił, że nawiąże kontakty z Los Angeles Football Club z MLS, aby poprosić Garetha o większą ciągłość przed Katar World Cup 2022. „Przeszedł od braku minut do 35 minut gry z Belgią, a następnie ukończenia 90 minut z Polską”ogłosił DT przed prasą.

„Chcesz, żebym grał całą grę? Może nie, ale to Bill, a ze względu na znaczenie szermierki nie ma lepszej osoby do złapania piłki niż rzut wolny na końcu”.Strateg dodał, podkreślając wartość byłego piłkarza Realu Madryt.

„Będziemy komunikować się z klubem i pomagać zarządzać tymi minutami. Chcą, aby Gareth był dla nich dostępny i chcemy, aby był w najlepszej fizycznej pozycji na pierwszy mecz Mistrzostw Świata, przeciwko USA. Będziemy się z nimi komunikować i sprawić na pewno są we właściwym miejscu.”– powiedział Robert Page.

„LAFC to dobry zespół, więc będą dokładnie wiedzieć, jak go przenieść z miejsca, w którym jest teraz, do pełnej sprawności, czyli 90 minut tygodniowo”., zawarta przez DT z Walii. Przypomnijmy, że Bale miał 11 meczów w MLS (do playoffów zostały jeszcze dwa mecze), ale startował tylko dwa razy i brak aktywności wpłynął na jego występ.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.