Garnacho wydaje się trafne; Man U pokonał Real Sociedad

Garnacho wydaje się trafne;  Man U pokonał Real Sociedad

Argentyński młodzieniec Alejandro Garnacho strzelił swojego pierwszego gola dla Manchesteru United, który w czwartek pokonał Real Sociedad 1:0, ale został zmuszony do zajęcia drugiego miejsca w swojej grupie w Lidze Europy.

United musiał zdobyć co najmniej dwa gole, aby poprowadzić zmianę i uniknąć lutowego barażu z drużyną, która została wyeliminowana z Ligi Mistrzów.

Teraz jego rywalem mogą być Ajax, Barcelona czy Juventus.

Zarówno Czerwone Diabły, jak i Real Sociedad zapewniły sobie jedno z dwóch pierwszych miejsc. Jednak angielski klub potrzebował dwubramkowej różnicy po przegranej 1:0 z Hiszpanem na Old Trafford na początku fazy grupowej.

Obie drużyny zakończyły pierwszy etap z 15 punktami. Sharif z Mołdawii zajął trzecie miejsce z sześcioma golami po wygranym 1:0 meczu z Omonoią.

Ze swojej strony Arsenal zajął pierwsze miejsce w swojej grupie i awansował do 1/8 finału, pokonując Zurych 1:0.

Lider Premier League potrzebował zwycięstwa w Londynie, aby wyrównać pierwsze miejsce, wyprzedzając PSV Eindhoven.

Tierney wybił pół piłki z krawędzi pola karnego w 17. minucie, pozostawiając bramkarza Yannicka Brechera bez szans.

Arsenal wygrał grupę A z 15 punktami, a PSV Eindhoven stracił dwa punkty na drugim miejscu, wygrywając 2:1 z Norwegiem Bodo/Glimt.

Tylko pierwsza z każdej grupy przechodzi bezpośrednio do ósmej. Kluby z trzeciego miejsca zrezygnują z gry w Lidze Europy.

Real Betis, Union Saint-Gilloise, Fryburg i Francovaros zakwalifikowały się już do pierwszej 16 rundy.

Kapitan Lorenzo Pellegrini poprowadził powrót do wygranej 3:1 z AS Romą prowadzoną przez Jose Mourinho, zamieniając dwa rzuty karne w dziewięciominutowej przerwie na Stadio Olimpico.

Brazylijski napastnik Rick Ludogorets postawił wynik 1:0 w pierwszej połowie. Faul Nicolo Zaniolo został popełniony dwoma rzutami karnymi.

Roma zajęła drugie miejsce w grupie C z 10 punktami, trzy punkty za Realem Betis. Ludogorets zajął trzecie miejsce.

W grupie F meksykański napastnik Santiago Jimenez strzelił decydującego gola w 64. minucie, minutę po wejściu, gdy Feyenoord pokonał Lazio 1:0 i zapewnił sobie miejsce w 1/8 finału.

Duński Midtjelland pokonał 2-0 Sturm Graz, a Anders Dreyer strzelił gola w każdej połowie, by awansować do następnego etapu zajmując drugie miejsce w grupie.

Cztery zespoły zakończyły fazę grupową z ośmioma punktami. Union Berlin pokonał Union SG 1-0, uniemożliwiając liderom Bundesligi przegranie kolejnego etapu i zajmując drugie miejsce w grupie D.

Fenerbahce wygrało grupę B z 14 punktami, pokonując Dynamo Kijów 2:0 w meczu w Cravovii w Polsce.

Rennes stracił dwa punkty po remisie 1:1 z AEK Larnaca.

Gole Mostafy Mohameda i rezerwowego Ludovica Blassa w późnych godzinach dały Nantes drugie miejsce w grupie G po wygranej 2:0 z Olympiakosem.

Liderzy Freiburg zremisowali 1-1 z Karabachem, któremu zostało 10 mężczyzn i był na trzecim miejscu.

Monako musiało wygrać, by zająć drugie miejsce w grupie H, po tym, jak Ferencvaros, wspierany potrójnym zwycięstwem Kevina Vollanda, przypieczętował zwycięstwo 4:1 nad Czerwoną Gwiazdą Belgradzie.