Gaz leci 23% po kolejnej pirotechnice Putina, a prąd we Francji przekracza 1000 euro

Sen przed Bożym Narodzeniem w starej Europie. Erupcja wariantu Omigron jest powiązana z innym Dzień rejestracji Na rynku energetycznym przeżywa niekończący się kryzys i tańczy w rytm rosyjskiej dyktatury. Władimir Putin. Sytuacja u bram zimy była już bardzo trudna, ale uprzedzenia utalentowanego wschodniego sąsiada jeszcze pewnego dnia potwierdziły los Murphy’ego: Wszystko, co idzie nie tak, staje się coraz gorsze.

Rosja nadal zapewnia dużą niepewność na rynku gazu, który osiąga nowe wyżyny. Ten wtorek, MW na godzinę wzrosła o 22,81% do 180,68 euroWedług kontraktów terminowych ceny handlu w Holandii. Dlatego kontynuuje silną poprawę odnotowaną w poprzedniej sesji, która wystrzeliła powyżej 9%, bijąc już wówczas rekord.

Równolegle, gdy marginalny rynek hiszpański bije nowe historyczne rekordy, przyszłość elektryczności Wszelkie pełne prognozy zostały przekroczone. Nie tylko w Niemczech, gdzie roczne umowy przekraczają 300 euro, ale także w nuklearnej Francji ceny osiągają niewyobrażalne wysokości. Liczby są alarmujące: francuskie kontrakty terminowe na luty przekroczyły 1000 euro. W międzyczasie, Wiele reaktorów jest nieaktywnych Również w przypadku prac konserwacyjnych na północ od Pirenejów uderza zimno.

Cena energii elektrycznej nie zapewnia zawieszenia broni i spala do 360 euro / MW, co jest nowym rekordem wszech czasów

PE

Tak Rosja radzi sobie z sytuacją

Ale główny winowajca jest blisko Uralu. Putin postanowił podwoić presję na zatwierdzenie Nord Stream 2 Gaz zmienia trasy, więc teraz płynie z Niemiec do Polski, zgłoszone przez operatora kaskadowego. Katza Yafimawa, starszy badacz w Oxford Institute for Energy Studies, mówi Bloombergowi, że zagrożenie dla narodu krzyżackiego może wynikać z niższych zamówień od niemieckich nabywców.

Spowodowane spadkiem podaży w Niemczech „Naciski” Europy na wydobywanie gazu ze złóż, praktycznie zmniejszone. Ponadto niższe temperatury w większości krajów doprowadziły do ​​wyższego zapotrzebowania na gaz, zwłaszcza w czasach, gdy energia odnawialna nie była w stanie uzupełnić tego niedoboru, podczas gdy produkcja energii wiatrowej w głównych europejskich silnikach spadła o ostatnie pięć lat. Tygodnie.

Zdjęcie: Elektrownia gazu ziemnego.  (Reuters / Angus Mordant)
Bruksela proponuje wspólne zakupy gazu na przyszłość i tylko w sytuacjach awaryjnych

Nacho Alarcon. Bruksela Marcos Lema

Hans von Cliff, starszy ekonomista ds. energii w ABN Amro, skomentował Ta niepewność „nie skończy się do końca zimy”. Dlatego też, w zależności od ilości towarów w nim pozostających, skutki cen mogą być długotrwałe. „Banki inwestycyjne spodziewają się, że zimą zapasy gazu wyczerpią się, co może przedłużyć kryzys energetyczny w Europie do następnej zimy, co jest problemem dla decydentów w walce z inflacją.

Węgiel powraca

Ze względu na niedobór gazu ziemnego, Europa zdecydowała się spalać więcej węgla, chociaż jest to jedno z najbardziej zanieczyszczających paliw kopalnych.. Theory Brothers, były operator energetyczny, a obecnie profesor w Instytucie Badań Politycznych w Paryżu, kwestionuje strategię Rosji, ponieważ „nie wiadomo, czy Gosbrom ma dodatkową produkcję, aby zaspokoić silny popyt Rosji. Broń polityczna”.

To jedyny pozytywny punkt na rynku Temperatury mogą w tym tygodniu osiągnąć szczyt, co zmniejszy presję potrzebną. Z zastrzeżeniem decyzji Rosji, nie jest częścią koncesji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *