Gazociąg z norweskim gazem dociera do wybrzeży Polski – Gazeta Energetyczna

Pierwsza część tego Rura Co będzie dystrybuować Gaz z Norwegii do Polski i Danii Jak ogłoszono we wtorek, powstała poprzez tunel u wybrzeży północnej Polski na wybrzeżu Pokmon. System gazowy, Współpracownik Polskiej Spółki Energetycznej PGNiG.

Linia ta jest częścią projektu „Baltic Pipeline”, który planuje dystrybucję około 10 mln metrów sześciennych. Gazu ziemnego Pola w Norwegii rocznie wahają się od Polski i Danii, a około 900 kilometrów Po ukończeniu.

Planowana data to październik 2022 r., który wygasa w mocy. Względy bezpieczeństwa politycznego i energetycznego.

Według Piotra Nymskiego z polskiego rządu ds. infrastruktury energetycznej, gazociąg zacznie działać z przepustowością około dwóch do trzech milionów metrów sześciennych rocznie, a pełną przepustowość osiągnie w ciągu kilku miesięcy.

„Baltic ropociąg pozwoli nam na zmianę dostaw RosjaRosja straciłaby wówczas możliwość wywierania nacisku politycznego na Polskę poprzez ograniczanie dostaw gazu.”

Polska zużywa obecnie około 13 mln metrów sześciennych gazu rocznie.

Polski rząd otwarcie skrytykował rurociąg Północny strumień2, z wyłączeniem Europy Środkowo-Wschodniej, mówi, że Rosja sprowadzi gaz bezpośrednio do Niemiec, co da Kremlowi warszawskiemu większe wpływy w regionie i zagrozi europejskiemu bezpieczeństwu energetycznemu.

Budowa „rurociągu bałtyckiego” będzie opóźniona z powodu skarg duńskiej Komisji Ochrony Środowiska, problemu polskiego wiceministra spraw zagranicznych. Marcin PresidaxMiał nadzieję, że wkrótce zostanie naprawiony.

„W interesie Polski i Europy Środkowej jako całości ten projekt zbliża się do końca i mamy dobrą wiarę w duński rząd” – powiedział w czerwcu Presidac.

Polski obszar gazociągu obejmuje ułożenie od 230 do 280 km nowych gazociągów, budowę nowej sprężarkowni oraz modernizację dwóch istniejących.

Prezydent RP, Andrzej Duda, str„Baltic Pipeline 2019 2019 to strategiczny plan transformacji energetycznej w Polsce, a także bezpieczeństwa energetycznego całego regionu. Centralna i Wschodnia Europa.


Wyświetlenia postów:
42You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *