Generał dywizji Wojska Polskiego Adam Jokes dołącza do Dowództwa V Korpusu Armii USA

31 marca (UPI) – Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że generał dywizji Adam Jokes będzie zastępcą dowódcy V Korpusu Armii USA, która ma wysuniętą dywizję w Polsce.

Dowcipy będą służyć jako pomocnik generała porucznika armii USA Johna Kolasheskiego, który był w tym tygodniu w Warszawie, aby spotkać się z polskim ministrem obrony Mariuszem Plaskiem.

Ogłoszenie Zrobiło to we wtorek polskie Ministerstwo Obrony, zwracając uwagę, że nominacja Jokesa została zaproponowana przez wojsko USA.

V Korpus prowadził pionierską kwaterę główną w Bośni w Polsce w listopadzie 2020 r. W odpowiedzi na operacje wojskowe Fort Knox w Guy. I Rosji.

Jednostka w Bośni jest odpowiedzialna za dowodzenie i kontrolę nad przydzielonymi i rotacyjnymi jednostkami wojskowymi USA w Europie i dowództwie europejskim USA we wschodniej części NATO.

„To przykład tego, jak silne są relacje między siłami polskimi i amerykańskimi” – powiedział Pix Aliu, amerykański dyplomata w ambasadzie USA w Polsce. Powiedział na Twitterze.

Ambasada stwierdziła, że ​​nominacja Jokesa była pierwszym przypadkiem, gdy polski generał wszedł do struktury dowodzenia sił zbrojnych USA.

„Jako minister [Blaszczak] Podkreślono, że istnienie Dowództwa Wysuniętego V-Korpusu jest pewnym przejawem intensyfikacji stosunków polsko-amerykańskich i silnego rozwoju naszego strategicznego partnerstwa – poinformowało MON w poniedziałkowym komunikacie.

„Dowództwo Naprzód V-Korpusu jest unikalną tego typu strukturą w naszym regionie. Dzięki temu współpraca sił USA z sojusznikami europejskimi będzie bardzo efektywna” – poinformowało ministerstwo.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *