Geniusz matematyczny potrzebuje wsparcia finansowego, aby wystartować w międzynarodowych mistrzostwach w Polsce

Geniusz matematyczny potrzebuje wsparcia finansowego, aby wystartować w międzynarodowych mistrzostwach w Polsce

Krajowa złota medalistka szuka sukcesu w Europie

Autor: Danna Felipe Benegas

Szkoła 40174 Paola Frassinetti-Fe Y Alegria, 12-letnia uczennica ze szkoły Bianca Chura, potrzebuje pomocy finansowej na wyjazd do Polski, gdzie będzie reprezentować nie tylko region Arequipa, ale także Peru w „XXXVII Międzynarodowych Mistrzostwach” Matematyki i gier logicznych”. Bilety i noclegi dla małoletniego i jego matki będą kosztować ok. 12 tys.

Z tego powodu zabiegają o wsparcie władz powiatowych, wojewódzkich, regionalnych i krajowych. Dziewczyna pokonała wiele przeszkód, zanim została zaproszona na te zawody i ostatecznie przyniosła białemu miastu złoty medal na szczeblu krajowym w Limie. „Jeśli dadzą mi szansę, obiecuję, że przyniosę krajowi nową nagrodę” – powiedziała Bianca.

Uczeń od dziecka lubił matematykę. Mówi, że miał wielu nauczycieli i że są dobrymi ludźmi i bardzo ich szanuje za to, czego uczą.

Z kolei rodzic pokazał, jak bardzo jest dumny ze swojej córki. „Moja dziewczyna startowała na szczeblu okręgowym, a potem wojewódzkim, więc trochę się pnie. Wierzę, że może wziąć udział w tych międzynarodowych mistrzostwach, zasłużył na to, bardzo ciężko pracował – powiedział.

Chętni do pomocy mogą kontaktować się pod numerem: 997 655 657

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *