IP3 i Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA (ZE PAK) zawarły umowę w zakresie uruchomienia i rozwoju jądrowego w Polsce. Powinni wspólnie zbudować elektrownię atomową, aby utorować drogę do naszego kraju. Tymczasem była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dołączyła do rady dyrektorów IP3.
To projekt, który Gigmund Solares ZE PAK zrealizował z Michałem Sołowowem i Synthosem.
Dwóch z trzech bogatych biegunów Postanowiłem rozpocząć wspólne przedsięwzięcie budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie. Elektrownia będzie działać w oparciu o amerykańskie technologie znane jako małe reaktory modułowe (SMR).
IP3 doradza teraz ZE PAK przy wdrażaniu tej technologii. Stąd umowa o współpracy. Będzie dołączone Pracuj i uzyskaj zgody odpowiednich władz. Do realizacji tego planu mogą być wymagane biura, w tym USA i Polska, oraz inne biura międzynarodowe.
Obejmuje to uzyskanie zgody organów regulacyjnych i nadzorczych w poszczególnych krajach, które dostarczają technologię. Strony będą współpracować w celu ustalenia wymagań, a następnie przygotują plan działania i finansowy w celu znalezienia konkretnych rozwiązań. W ramach projektu opracowane zostanie optymalne połączenie technologii, komponentów i usług potrzebnych do opracowania i wdrożenia rozwiązań jądrowych – czytamy w raporcie.
Zaangażowana będzie była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Technologie jądrowe są ważnym elementem dostarczania wystarczającej ilości czystej energii Polsce i reszcie Grupy Trzech. Długofalowe bezpieczeństwo energetyczne Polski wymaga obecności sektora prywatnego również w tym sektorze.I projekt, który wspiera innowacje w systemach jądrowych, Georgette Mosbacher, powołując się na komunikat prasowy.
„Rozrabiaka. Poważny fan bekonu. Niezależny trener od alkoholu. Internetowy ninja. Introwertyk. Uzależniony od mediów społecznościowych? Ekspert od popkultury.”
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”