Gian Clavel wyjeżdża do Grecji na sport

Z Rosji po Grecję.

Bramkarz Portoryko Gian Clavel kontynuuje swoją trasę po Europie i Azji po podpisaniu kontraktu z Prometheusem Patrasem BC w greckiej lidze koszykówki.

Clavel zakończył właśnie swój udział z Avtodosem Saratovem w VTB United League, w skład której wchodzą drużyny głównie z Rosji, ale także z Polski, Kazachstanu, Estonii i Białorusi.

W grupie pięcioosobowej był najlepszym strzelcem ze średnią 15,88 punktów, 2,62 zbiórek i 1,69 asyst w 16 meczach. Wystrzelił 40 procent obszaru za trzy punkty.

Ukończył również piąte miejsce jako najlepszy strzelec w Lidze VTB.

Teraz ognisty portorykański Kinestro pojedzie do Grecji, aby dołączyć do ligi, która zakończyła już swój regularny sezon i przygotowuje się do posezonowego startu.

Prometheus zajął trzecie miejsce – na 12 drużyn – z wynikiem 16-6.

Panathinaikos zamknął się na pierwszym miejscu z wynikiem 20-2, a na drugim miejscu uplasował się Lavrio z wynikiem 17-5.

Clavel nadal gra w Europie od czasu podpisania kontraktu z klubem ligi tureckiej Sakira w 2017 roku.

Następnie, w 2018 roku, grał w Estudiantes w hiszpańskiej ACB League – znanej jako Endesa League – gdzie obecnie aktywny jest były Portorykańczyk Jose Juan Paria.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *