Gisela Pulido zapewniła Hiszpanii ósme miejsce na igrzyskach olimpijskich w wyścigu kobiet Formuła Kite

Gisela Pulido zapewniła Hiszpanii ósme miejsce na igrzyskach olimpijskich w wyścigu kobiet Formuła Kite

Madryt, 24 września (prasa europejska) –

Hiszpanka Gisela Pulido zapewniła Hiszpanii ósme miejsce w igrzyskach olimpijskich na Mistrzostwach Europy w Kite, dodając do osiągnięć osiągniętych przez 49er, 49er FX, 470 Mixed, iQFOiL F, iQFOiL M, ILCA 7 i Nacra 17 na ostatnim Pucharze Świata. Haga.

Drugą grupę imprezy w Wielkiej Brytanii prowadziła Holenderka Anelus Lammertz z dwoma wiodącymi zwycięstwami, Polka Julia Damasevic z jednym, Niemka Leonie Mayer i Hiszpanka Gisela Pulido, przy czym dwie ostatnie z pustymi punktami.

Dotarcie do finału było jednym z celów, ale ważne stało się jedyne przyznane w turnieju miejsce olimpijskie, o które w półfinale rywalizowały trzy kraje: Austria, Polska i Hiszpania.

Austriaczka Alina Cornelli weszła do półfinału „A” i w jedynej rozegranej rundzie zajęła trzecie miejsce. W półfinale B Gisela Pulido szybko objęła prowadzenie floty po zaciętej konfrontacji z holenderskimi Lammertami, która zakończyła się zwycięstwem Hiszpanów.

Pierwsze miejsce Giseli dorównało Polakowi Damasevicowi, ale jednocześnie wyeliminowało Austrię bez zwycięstw na deskach przed olimpijskim miejscem. Polacy i Hiszpanie dołożyli zwycięstwa, ale remis uprzywilejował Pulido i miejsce olimpijskie dla Hiszpanii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *