Giusepa Iraola został ogłoszony mistrzem Europy

Giusepa Iraola został ogłoszony mistrzem Europy

Giusepa Iraola został ogłoszony mistrzem EuropyEuskala Kiroli

Dodał: „Mistrzostwa Europy to dla mnie duży pułap i chcę udowodnić, że jestem legendarnym kierowcą”. To były słowa Giuseppę Airolę W wywiadzie dla DEIA na Równiku Mistrzostwa Europy w Górach. Kierowca Balmacedy prowadził wyzwanie walki o podium i nie dziwiła go jego regularność w nim, a raczej różnica w stosunku do najlepszych specjalistów na kontynencie, która była niewielka lub żadna.

Teraz, po zakończeniu sezonu, Biskajski mieszkaniec może powiedzieć, że stał się już posiadaczem historii tej specjalności. Jego nazwisko widnieje obok nazwisk najwybitniejszych. W twoim samolocie Taca Turbo Nova NP01Z pokorą wiedzy i jej barw Zespół Euskala SelekziwyGiuseppa Iraola jest Championem Europy w swojej klasie (E2SC). Król wyścigów, którego widział niedawno siedząc w swoim salonie, na platformie YouTube, gdy marzył o tym, by zobaczyć siebie za kierownicą po wąskich drogach starego kontynentu, łącząc jednocześnie rolę kierowcy z pracą w meblarstwie sklep.

Iraola wzięła udział w 10. wydarzeniu w kalendarzu, Chorwackim Testie Danny’ego Positsky’egoZ koniecznością dodania jednego punktu z 25 do zdobycia tytułu lidera kategorii. Poprzednie osiem miejsc na podium – w tym pięć zwycięstw – które brał w tylu wyścigach, ile miał – i że ze względów budżetowych nie ścigał się w Limanowej w Polsce – stawiało go w idealnej sytuacji, aby przejść do historii.

Balmasedarra zdobyła koronę, zajmując drugie miejsce, przed Czechem Piotr Trnka (Norma M20 FC), ich największy konkurent w walce o tytuł. Dopiero wycofanie się mogło wzbudzić w nim strach przed turniejem. W tym sensie ułatwił sobie zadanie, kończąc wyścig ze stratą 10 sekund do najlepszego czasu w klasie E2SC, który wyniósł 4:20,413. Tym samym Iraola zakończył wyścig z 197 punktami w porównaniu do 179 punktów dla Trincca, zostając po raz pierwszy w swojej karierze mistrzem Europy i będąc bohaterem nowego kamienia milowego w baskijskim sporcie motorowym.

Tymczasem w drugiej kategorii, absolutnej, Iraola zakończyła sezon jako wicemistrzyni Europy, za Włochem. Christiana Merliego (Osella FA30). Biskajski kierowca zakończył wyścig ze wspomnianymi 197 punktami, a mistrz z 250 punktami.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *