Głód, zimno i śmierć na granicy Polski z Białorusią

Przybywają Ranny, Wyczerpany I Znieważony,Do tego hotelu prowadzonego przez polską organizację charytatywną obok dworca kolejowego Bialistok, ostatnia co do wielkości populacja Polski przed granica białoruska. Nagromadziły się nawet w ciągu dni lub tygodni Błoto wielkości kolan, W rezultacie dochodzi do rozległych kontuzji stóp StyluDo zrobienia. Wędrówka po lasach, które dzielą oba stany pod jednym Wieloletni mroźny deszcz, Z temperaturą nocną Zero stopni, I był kilkakrotnie odrzucany przez patrole graniczne Oba kraje, Rodzaj Smutna gra w ping ponga Teraz, kiedy ludzie są zaangażowani, muszą poczekać Błagaj w niebie Więc twoje prośby są spełnione i otrzymują to, czego chcą Status uchodźcy politycznego W dowolnym kraju Unii Europejskiej.

„Tam było 10 dni Idąc przez granicę było tak zimno; Minęliśmy, Polacy nas odrzucili, wróciliśmy na Białoruś, gdzie odrzuciła nas policja;

Nie mamy Brak wody Brak jedzenia; Chcesz zjeść? Zioła mielone Pij już Woda deszczowa„Koran Ali, 30 lat, pochodzi z Kirkuku i Kurdów w północnym Iraku. Projekt graficznyPracował również jako dziennikarz w swoim rodzinnym kraju Nadajnik radiowy I jeden stacja telewizyjna, całkowicie stracił wszystko. Nawet ubrania, które przywiózł ze swojego kraju, Mokry I pokryta błotem, musiała zostać usunięta, a teraz widziałeś z jednym Spodnie Są ci to winni.

W jego kieszeni nie został ani grosza. Podczas swoich wędrówek po dżungli został zaatakowany i obrabowany przez członków białoruskiego patrolu granicznego – podkreśla bez wahania.”Szkoda, Jak dotąd. „” Białorusini nas bili, łamali telefony i kradli nam pieniądze; Ukradłem 1500 $– Kontynuuje. Niektórzy strażnicy graniczni poczynili różne przygotowania do wyjścia i pozwolili im udać się do sąsiedniego kraju.Nie ma zamkaAle potem, gdy próbowali wrócić, pokazali swoją złą minę, stwierdzili, że zostali okłamani, a właściwie nie byli mile widziani w Polsce: „Powiedzieli nam: „Jedź do Polski, ale od powrotu, żeby nam przeszkodzić , Załadowali broń Oni też to zrobiliProśba o strzelanie„On kontynuuje.” Całe rodziny, Z dziećmi w wieku od jednego do dziesięciu lat, było 500 osóbPowiem, nawet jeśli jest tysiąc – przypomniał z przerażeniem.

W organizacji charytatywnej

W swoim nieszczęściu Goran miał szczęście. Jego Kruche zdrowie Możesz się zalogować Schronisko Charytatywne I uniknij losu współpasażerów, którzy podróżowali jego taksówką z Mińska Do granicy. Ci ostatni trafiają do obozu dla uchodźców, w którym polskie władze ograniczają dostęp do jego prasy drukarskiej. „Oni są w nim obóz uchodźców; To jest jak więzienie; Jedzenie nie jest dobre „, nalega, przed małą wizytą w centrum charytatywnym i z dumą? Kuchnia I to Wewnątrz lodówki, Pełen żywności podarowanej przez miejscową ludność.

Amina, 50-letnia Syryjka z Deraa na południu kraju, leżąca o kulach i chodząca po chodniku schronu, została wypuszczona ze szpitala z zadrapaniami i pęcherzami, których doświadczyła w ciągu dnia. Kiedy wędrował po krainie, w której nikogo nie było. Unikać Pokaż twarz Chce być przed kamerą i nie ujawniać swojego Prawdziwa tożsamość. „Spójrz, spójrz”, mówi, gruby bandaż na palcu prawej stopy i bolesny ból u podstawy dużego palca.

Amina chce przeprowadzić się do Niemiec, gdzie obecnie mieszka jej syn Trzy lata, Bo w waszym kraju nie da się już nawet normalnie egzystować. Po ponad dekadzie wojny w Syrii twierdzi, że to nie jego polityka: „Chcę żyć w pokoju” – nalega.

W latach pięćdziesiątych Ahmed i jego 14-letni syn Abdul mieli swoje Vs.erdaderas etykiety, I z przerażeniem wspominają dni, w których tułali Bez celu, Bez mocy Iść z Oh Ponownie.

„Ludzie umierali z zimna lub głodu, nie mogę powiedzieć, ilu zginęło, ale oto mój syn, który obiecuje, że przynajmniej widział. Troje ludzi Zmarł, „wyjaśnia”. Nic do jedzenia ani picia Przeziębienie, Przeziębienie”.

Podróż do Austrii

Ahmed, ojciec wielodzietnej rodziny z żoną i dziewięciorgiem dzieci, chce przenieść się do Austrii, gdzie ma już pracujące dziecko. Cywilny członek antyrządowy Baszar al-Asad Wśród swoich rdzennych mieszkańców – którym nie chce ujawnić swojego nazwiska – zaprzecza, jakoby mógł wrócić do swojego kraju, podczas gdy syryjski dyktator nadal sprawuje władzę. „Assad jest dyktatorem jak Hitler; utalentowana osoba Zabić własnych ludzi; Jeśli wrócę do Syrii, czy mogę? Torturować, Zatrzymać Oh Zabić„Nalega. Jego żona przebywa w Jordanii. Jeśli w końcu osiągnie swój cel, sprowadzi ich do Europy, a nie swoje dzieci, które rozpoczęły tam nowe życie”. Mają już swoje życie – wyjaśnia.

Powiązane wiadomości

Ahmed jest zbuntowany, gdy przypomina się, że w Europie jest wiele głosów należących do partii skrajnie prawicowych. uchodźcy syryjscy Aby być z religia islamska. „Jestem mężczyzną, nasz jest mężczyzną Religia Pokoju„, odpowiada. Nie chce być ciężarem dla kraju goszczącego i nalega, aby jego wykształcenie uniwersyteckie jako eksperta prawnego pozwoliło mu być wykorzystanym we właściwym czasie, gdziekolwiek się pojawi: „Mogę pracować. Sprawy dotyczące praw człowieka”, konkluduje.

Nie jest jasne, co się stanie Ci imigranci Ci, którzy osiągnęli cel przekroczenia granicy. Alicia Beatrice, Dziennikarz z białostockiej radiostacji, z Syrii”Więcej możliwości„Być rozpoznanym Uchodźcy polityczni Niż ci z Iraku. Reporter zwraca uwagę, że kryzys humanitarny trwa od miesięcy i nikt nie może się tego na pewno dowiedzieć. Ilu imigrantów Mijają. Gazeta ta nie odpowiedziała na próby rozmów z polską służbą graniczną w celu oceny sytuacji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *