Główna lista informacyjna 12:00

The World Today: Najważniejsze spostrzeżenia Associated Press

poniedziałek, 22 listopada 2021

___________________________________

pierwsza strona

________________________________

Wybory w Chile AMS-GEN

SANTIAGO – Chile będzie musiało wybrać prezydenta spośród dwóch radykalnie przeciwnych kandydatów, popieranych przez skrajnie prawicowych i lewicowych komunistów, którzy zaczęli modyfikować swoją retorykę, by przyciągnąć głosy z umiarkowanych sektorów i populistycznego kandydata, który zajął trzecie miejsce we wczorajszych wyborach. Napisane przez Evę Vergarę.

Rezerwa Federalna AMN-ECO USA

Prezydent USA Joe Biden ogłosił, że nominuje Jerome’a ​​Powella na drugą czteroletnią kadencję na stanowisko przewodniczącego Rezerwy Federalnej. Napisane przez Christophera Rogabera. 360 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

Aktorzy publiczni Corona Virus Nowa zmienna

Louisville, Kentucky – szczepienie większej liczby grup, w tym dzieci w wieku powyżej pięciu lat, nie tylko pomaga powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19, ale może również zapobiec pojawieniu się nowych typów wirusa, twierdzą naukowcy. Napisane przez Laurę Ungar. 1000 słów. Zdjęcia z AP.

Z:

— REP-GEN CORONAVIRUS-AZIA-SZCZEPIONKI: Po powolnym starcie szczepienia w niektórych częściach Azji

— PRACOWNICY KORONAWIRUSA GENU AMN-US-FEDERALNI: Ponad 90% pracowników w USA zostało zaszczepionych w terminie

—Ogólny Corona Virus Grecja: Grecja nakłada ograniczenia w celu powstrzymania infekcji COVID

—EUR-GEN CORONAVIRUS-AUSTRIA: Blokada w Austrii z powodu COVID chłodzi świąteczną atmosferę

EUR-INM Imigranci z Białorusi i Polski

MOSKWA – autorytarny przywódca Białorusi krytykuje Unię Europejską za odmowę prowadzenia rozmów o przybyciu dużej liczby migrantów na granicę z Polską. 200 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

___________________________________

Zjednoczone państwo

___________________________________

Bezpieczeństwo General Wisconsin Barad Shock

Waukesha, Wisconsin – Śledczy sprawdzają, czy kierowca ciężarówki transportowej, która uderzyła w świąteczną ulicę na przedmieściach Milwaukee, zabijając co najmniej pięć osób i raniąc 40 innych, uciekał przed przestępstwem. Napisane przez Scotta Bauera, Michaela Balsamo i Mike’a Hausholdera. 520 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

___________________________________

Globalizm

___________________________________

Wielka brytyjska partia polityczna w strefie euro

LONDYN – premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson obiecał być orędownikiem brytyjskiej zielonej rewolucji przemysłowej i pochwalił Peppę Page, jedną z ulubionych postaci dzieci w wieku przedszkolnym, jako przykład inspiracji dla brytyjskiej gospodarki. Napisane przez Jill Lawless. 340 słów. Zdjęcie z AP. Wysłałem.

___________________________________

Sporty

___________________________________

DEP-TEN CHINY-PENG

Nie ma dowodu – przez trzy tygodnie poza zasięgiem wzroku chiński tenisista Peng Shuai pojawił się w rozmowie wideo z prezesem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ale zamiast uciszać pytania dotyczące Penga, rozmowa prawdopodobnie wywoła większą niepewność co do tenisisty, MKOl i Chin. przez Stephena Wade’a. 531 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

DEP-FUT MARADONA ROZPATRYWAĆ SKARGI

BUENOS AIRES – Mavis Alvarez, Kubanka składająca skargę w sprawie rzekomego handlu ludźmi, którego padła ofiarą podczas romansu ze zmarłą supergwiazdą Diego Maradoną, potwierdziła, że ​​były piłkarz poddał ją przemocy fizycznej i seksualnej. Napisane przez Deborah Ray. 400 słów. Zdjęcia z AP. Redakcja: W fazie rozwoju.

DEP-FUT FRANCJA – PRZEMOC

Minister sportu Roxana Marasinho powiedziała, że ​​francuski futbol musi przyjąć „radykalną świadomość” po nowym epizodzie przemocy ze strony kibiców podczas meczu ligowego między Lyonem a Marsylią. 400 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Pokazy i kultura

___________________________________

American Music Awards ESP-MUS

NOWY JORK – południowokoreański zespół BTS został ukoronowany Artystą Roku na American Music Awards w niedzielę wieczorem, kiedy to zdobyli w sumie trzy nagrody, wykonując „My Universe” Coldplay i kończąc występ „Butterem”. Bad Bunny zdobył nagrodę dla ulubionego artysty latynoskiego i albumu z muzyką latynoską za „The Last World Tour” oraz nagrodę Becky G dla ulubionego artysty latynoskiego. Napisane przez Marka Kennedy’ego. 799 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Negatywy: American Music Awards – Lisa.

ESP-GEN wydania tygodnia

No Source – W tym tygodniu publikacje obejmują pierwszy album z okładką Deep Purple, popularny dokument o odkrywcy morskim Jacques-Yves Cousteau w programie Disney+ oraz imprezę wideo Tony’ego Bennetta i Lady Gagi. 800 słów. Zdjęcia z AP.

REP-GEN BROADWAY-HOTEL

NOWY JORK — Nowy Jork ma teraz hotel, który obiecuje zanurzyć gości w świat Broadwayu i składa hołd niedocenianym bohaterom dzielnicy teatralnej, ludziom za kulisami, którzy nie są doceniani. Napisane przez Marka Kennedy’ego. 900 słów. Zdjęcia z AP.

___________________________________

Możesz skontaktować się z nami pod adresem:

___________________________________

Wątpliwości i komentarze z Associated Press Spanish Service Director Eduardo Castillo, e-mailem pod adresem [email protected] i/lub telefonicznie pod numerem telefonu Mexico City +5255 3300-7620.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wysyłek, zadzwoń +5255 33007620 i/lub +1212621-1647 lub napisz na adresy e-mail [email protected] i [email protected]

W przypadku pytań dotyczących relacji sportowych napisz na adres [email protected], a na temat serii zdjęć na e-mail [email protected]

————————————

i Twittera:

————————————

Śledź nas na naszych kontach na Twitterze: AP_Noticias, AP_Deportes, yAP_Espectaculos

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *