Główna lista informacyjna 16.00

Główna lista informacyjna 16.00

Dzisiejszy świat: najważniejsze artykuły z Associated Press

piątek 9 września 2022

___________________________________

ostatni

————————————————————————————

Król Carlos III obiecuje życie w służbie

Polska: Ukraina jest gotowa dostarczać prąd

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Meksyk pozostaje w tyle pod względem bezpieczeństwa publicznego w oparciu o prawa człowieka

Kolumbia wzywa do uwolnienia 21 więźniów w Nikaragui

Mężczyzna zabija drugiego w Brazylii po debacie wyborczej

Storm komplikuje operację gaśniczą w Kalifornii

Chiny rezygnują ze współpracy z Biurem Praw Człowieka ONZ

Podnosząc koszty zmian klimatycznych, ONZ stara się to zrekompensować

Niemcy: Sprawa farmy ekologicznej przeciwko Volkswagenowi trwa

___________________________________

pierwsza strona

___________________________________

Euro General Wielka Brytania

LONDYN – W swoim pierwszym przemówieniu do narodu jako króla król Karol III zobowiązał się do kontynuowania „życia służbowego” królowej Elżbiety II, gdy Wielka Brytania wkracza w nową erę z nowym monarchą. Na świecie obchodzono, celebrowano i omawiano nadzwyczajne panowanie Elżbiety II. Napisane przez Danicę Kirkę, Jill Lawless i Sylvię Hoy. 1274 słowa. Zdjęcia z AP. wysłać.

z:

Reakcje Wielkiej Brytanii: „Stały w moim życiu”: Świat opłakuje Elżbietę II.

-GBRETAÑA-QUEEN-ELTON JOHN: Elton John oddaje cześć Elżbiecie II na koncercie w Toronto.

-GBRETAÑA-KRÓLOWA Najnowsze.

EUR-Ogólna Ukraina-Wojna

Kijów – największa elektrownia atomowa w Europie, schwytana w wojnę między Rosją a Ukrainą, piąty dzień z rzędu pracuje w trybie awaryjnym, co skłoniło szefa Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej ONZ do wezwania do natychmiastowego utworzenia strefa bezpieczeństwa. Wokół elektrowni, aby zapobiec awarii jądrowej. Napisane przez Hannę Arhirovą. 680 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

z:

– Ogólna Europa na Ukrainie – Wojna – NATO: NATO i Stany Zjednoczone robią postępy na Ukrainie; Także długa wojna.

– Ukraina – Polska – Elektryczność: Polska: Ukraina jest gotowa dostarczać energię elektryczną.

Uwięziony rosyjski dysydent generał: Uwięziony rosyjski przeciwnik: „Rząd nie może mnie zmusić do zamknięcia się”.

Powodzie w Pakistanie

ISLAMABAD – Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres powiedział, że świat jest winien zubożałemu Pakistanowi „ogromną” pomoc w odbudowie po niszczycielskich powodziach, ponieważ inne kraje przyczyniły się bardziej do zmian klimatycznych, niż twierdzą eksperci, że mogły wywołać potop. Munira Ahmeda. 510 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Tylko w AP

___________________________________

REP-CLI KLIMAT – PUNKTY INFLEKCJI

Bez dowodu – według nowego badania świat stale zmierza w kierunku czterech punktów krytycznych, w których globalne ocieplenie przekroczy dopuszczalne granice i stanie się nieodwracalne. Napisane przez Setha Bornsteina. 900 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

REP-GEN USA-2022 BIDEN-REPUBLIKANI

WASZYNGTON – Joe Biden zdejmuje rękawiczki: „Republikanie z MAGA” stanowią zagrożenie dla demokracji, mówi prezydent, poprawiając nastrój przed listopadowymi wyborami w połowie kadencji. Napisane przez Seung Min Kim. 900 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

Delegat USA generał Fat Leonard

SAN DIEGO — „Gruby Leonard”, charyzmatyczny malezyjski biznesmen uwikłany w jedną z najgorszych spraw korupcyjnych w historii marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, występuje w filmie w biały dzień. przez Julie Watson. 900 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

AMN-GEN nie był prawdziwy

MEKSYK – W tym tygodniu dezinformacje krążyły wokół wojny na Ukrainie, referendum w Chile, procesu wyborczego w Brazylii, rzekomego wniosku rządu Stanów Zjednoczonych do Salwadoru o dostarczenie skonfiskowanych narkotyków oraz dwóch projektów infrastrukturalnych dla meksykańskiego prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora. Napisane przez Marcosa Martineza Chacona i April Mulatto. 1681 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Ameryka Łacińska i Karaiby

___________________________________

General Security Meksykańskie wojsko

MEXICO CITY – Gdy meksykański Senat jednoznacznie zatwierdza przekazanie Gwardii Narodowej ministrowi obrony, rodzina domaga się sprawiedliwości za śmierć 4-letniej dziewczynki, która rzekomo została zastrzelona przez wojsko, najnowszy przykład konsekwencji obecność wojska na misjach bezpieczeństwa w Meksyku. Napisany przez Marię Verzę 855 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

z:

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Meksyk cofa się w zakresie bezpieczeństwa publicznego opartego na prawach człowieka

AMS-GEN Granica Kolumbii i Wenezueli

BOGOTO – Kolumbia i Wenezuela ponownie otworzą swoje rozległe granice 26 września po siedmiu latach handlu i zamykania pojazdów, jako nowy krok na drodze do normalizacji napiętych od dawna stosunków dwustronnych. Autorstwa Astrid Suarez i Reginy Garcia Cano. 444 słowa. wysłać.

Jeńcy AMS-GEN Kolumbia i Nikaragua

BOGOTO – Rząd Kolumbii wezwał do uwolnienia 21 dysydentów uwięzionych w Nikaragui w ramach działań humanitarnych, które jeszcze nie przyniosły rezultatów, powiedział minister spraw zagranicznych Alvaro Leiva. Napisane przez Astrid Suarez i Christophera Shermana. 546 słów. wysłać.

Burze AMN-CLI

MEXICO CITY — Tropical Storm Cay oddala się od Półwyspu Kalifornijskiego po rozładunku ulewnego deszczu na słabo zaludnionym obszarze i oczekuje się, że w najbliższych dniach sprowadzi deszcz do południowej Kalifornii. 440 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

Brazylijski AMS-GEN – Zabójstwo w wyborach

BRASILIA – Zwolennik prezydenta Brazylii został zabity nożem i kolejną siekierą wspierającą głównego przywódcę opozycji po debacie politycznej na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi. 170 słów. wysłać.

REP-GEN AMERYKA ŁACIŃSKA NA ZDJĘCIACH- ZDJĘCIA

No Proof – Ta galeria zdjęć przedstawia jedne z najlepszych zdjęć informacyjnych wykonanych przez fotografów Associated Press w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, które ukazały się w tym tygodniu. 70 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Zjednoczone państwo

___________________________________

Amon General California Wildfires

Strażacy walczący o opanowanie dużych pożarów lasów w Kalifornii stają w obliczu nowego zagrożenia, gdy z południa zbliża się tropikalna burza, przynosząc silne wiatry i zwiększoną wilgotność, które mogą spowodować ulewne deszcze i gwałtowne powodzie. Napisane przez Johna Antzaca. 300 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

AMN-POL USA – Bezpieczeństwo wyborów

ATLANTA – Grupa ekspertów proponuje, aby gruzińscy urzędnicy wyborczy wymienili maszyny do głosowania na odręcznie napisane karty do głosowania w listopadowych wyborach śródokresowych. Argumentują to, co opisują jako „poważne zagrożenia” w świetle naruszenia bezpieczeństwa sprzętu do głosowania w jednym hrabstwie. Napisane przez Kate Brumbach 370 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Globalizm

___________________________________

MUN-GEN UN-CHINY-HR

GENEWA – Chiny ogłosiły, że przestaną współpracować z biurem ONZ ds. praw człowieka po opublikowaniu raportu krytykującego politykę Pekinu wobec Ujgurów i innych grup etnicznych w zachodnim regionie Sinkiang. 340 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

Raport klimatyczny ONZ MUN-CLI

Bez dowodów – od suszy przez powodzie po podnoszący się poziom mórz, koszty szkód spowodowanych zmianami klimatycznymi będą rosły tylko w miarę dalszego ocieplania się świata, budząc obawy wyższych urzędników i aktywistów o to, jak za to zapłacić. Napisane przez Wanjohi Kabukoro. 330 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

EUR-CLI Niemcy-VOLKSWAGEN-CLIMA

BERLIN – Ekolodzy w Niemczech odnieśli małe zwycięstwo prawne, gdy sąd stwierdził, że będzie nadal rozpatrywał sprawę wniesioną przez miejscowego rolnika, który stara się zmusić Volkswagena do zaprzestania produkcji samochodów spalinowych. 340 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

EUR-ECO EUROPA-ENERGIA

BRUKSELA – Kraje Unii Europejskiej próbują znaleźć wspólną płaszczyznę, jak chronić populacje przed gwałtownym wzrostem cen energii, który grozi pogrążeniem milionów ludzi w zimnie i ubóstwie, gdy Rosja odcina dostawy gazu ziemnego. Napisane przez Rafa Kaserta. 375 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

Napięcia w Korei Południowej ASI-GEN

SEOUL – Prezydent Korei Północnej Kim Dzong Un podkreślił, że jego kraj nigdy nie zrezygnuje z broni jądrowej, której potrzebuje do zwalczania działań wojennych ze strony Stanów Zjednoczonych, które oskarża o nasilenie kampanii presji mającej na celu osłabienie obrony Korei Północnej i ostatecznie upadek jego autorytarny rząd. autorstwa Kim Tong Hyung. 450 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

Wybory EUR-POL w Szwecji

MALMO, Szwecja – Szwecja przygotowuje się do głosowania z powodu obaw związanych z rosnącymi kosztami energii i rosnącą przestępczością w kraju. Szwedzka Partia Demokratyczna, prawicowa partia populistyczna, która zajmuje twarde stanowisko w sprawie imigracji i przestępczości, rośnie, gdy inne partie zbliżają się do jej podejścia. Sama socjaldemokratyczna premier prowadziła kampanię na rzecz obietnic zwiększenia sił policyjnych. Napisane przez Vanessę Gerę. 380 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Sporty

___________________________________

Dziekan GBRETAÑA-QUEEN-SPORTS

Bez występu – Premier League przełożyła mecze zaplanowane na weekend na znak szacunku dla królowej Elżbiety II. Śmierć brytyjskiego monarchy spowodowała również odwołanie głośnych imprez golfowych, krykieta i wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. przez Steve’a Douglasa. 577 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

Koszty DEP-FUT Hiszpania-Liga

MADRYT – La Liga dramatycznie zwiększyła limit wydatków Barcelony w tym sezonie po tym, jak katalońska strona sprzedała część swoich praw telewizyjnych na następne ćwierć wieku i inne aktywa, aby zrównoważyć swoje finanse tego lata. Barcelona mogła wydać w tym sezonie 656 milionów euro na zawodników i personel, wliczając w to pensje. 380 słów. Zdjęcia z AP.

___________________________________

Pokazy i kultura

___________________________________

ESP-MUS RUMBAZO

MEXICO CITY – Maluma i Prince Royce opowiadają o inauguracyjnym Festiwalu Muzycznym Rumbazo, w którym wezmą udział w ten weekend w Las Vegas w ramach obchodów Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego. Napisane przez Bernice Bautista. 700 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

ESP-MUS MARCIANO CANTERO-ŚMIERĆ

BUENOS AIRES – latynoamerykańscy muzycy rockowi i wykonawcy innych gatunków żegnają Marciano Canero, lidera argentyńskiej grupy Enanitos Verdes i wykonując takie utwory jak „La Muralla Verde” i „Lamento Boliviano”, które uczyniły zespół standardem latynoamerykańskiego rocka w lata 80. i 90. Cantero zmarł w czwartek w wieku 62 lat na chorobę nerek w rodzinnej prowincji Mendoza. Napisany przez Deborah King 491 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Możesz skontaktować się z nami pod adresem:

___________________________________

Wątpliwości i komentarze z Associated Press News and Production Director dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Eduardo Castillo, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected] i/lub telefonicznie w Mexico City +5255 3300-7620

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wysyłek, zadzwoń +5255 33007620 i/lub +1212621-1647 lub napisz na adresy e-mail [email protected] i [email protected]

W przypadku pytań dotyczących relacji sportowych napisz na adres [email protected], a w temacie zdjęć wyślij e-mail na adres [email protected]

___________________________________

Na Twitterze:

___________________________________

Śledź nasze konta na Twitterze: AP_Noticias, AP_Deportes, AP_Espectaculos

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *