Główne menu informacyjne 11:30

Dzisiejszy świat: najważniejsze artykuły z Associated Press

Środa 26 Październik 2022

___________________________________

pierwsza strona

___________________________________

Generalni Przedstawiciele Rosji-Ruchu-Anarchii

Bez dowodu – odkąd Władimir Putin ogłosił mobilizację 21 września, niezależne media, działacze na rzecz praw człowieka i rekruci nakreślili ponury obraz niebezpiecznego, niechlujnego i rasistowskiego procesu, aby zebrać jak najwięcej mężczyzn i szybko wciągnąć ich na front . Niezależnie od umiejętności, wyszkolenia czy wyposażenia. 1352 słowa. Zdjęcia z AP. wysłać.

EUR-GEN Ukraina-Wojna

Kijów, Ukraina – Rosja atakuje ponad 40 wiosek na Ukrainie w ciągu jednego dnia, zabijając co najmniej dwie osoby i tworząc terror, który zmusza ludzi do szukania schronów bombowych każdej nocy. Napisane przez Andrew Meldruma. 490 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

z:

– Norwegia – Rosja: Rosja oskarża Norwegię o zachęcanie do „manii szpiegowskiej”.

– Nuklearna Rosja: Putin obserwuje manewry sił nuklearnych, wystrzeliwując pociski.

– Rosja – Sobczak: Rosja najeżdża dom słynnej Kseni Sobczak.

EUR-POL Wielka Brytania

Riszi Sunak po raz pierwszy staje przed opozycją w parlamencie jako premier Wielkiej Brytanii, podczas sesji, na której jego rząd został poproszony o zapewnienie stabilności gospodarczej po tym, jak plan obniżek podatków jego poprzednika zburzył rynki. Napisane przez Jill Lawless. 360 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

z

Wielka brytyjska gospodarka: Wielka Brytania odkłada przedstawienie swojego planu gospodarczego.

___________________________________

Ameryka Łacińska i Karaiby

___________________________________

Zaginieni imigranci z CAR-INM PUERTO RICO

SAN JUAN – Władze szukają co najmniej ośmiu migrantów, którzy najwyraźniej zniknęli w wodach w pobliżu historycznej dzielnicy stolicy Puerto Rico. 200 słów. wysłać.

AMS-GEN Boliwia protestuje

LA PAZ, Boliwia – Piąty dzień z rzędu rozkwitająca prowincja Santa Cruz i twierdza opozycji we wschodniej Boliwii kontynuują strajk bezterminowy, domagając się spisu ludności, który pozwoli jej na większy budżet i więcej miejsc w legislaturze. Napisane przez Carlosa Valdeza. 431 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Globalizm

___________________________________

Iran protestuje generał

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie – Setki protestujących wyszły na ulice miasta w północno-zachodnim Iranie, aby uczcić 40. rocznicę śmierci w areszcie 22-letniego Mohasy Amini, tragedii, która doprowadziła do największych protestów antyrządowych w więcej. gospodarstwa. 360 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Sporty

___________________________________

Podsumowanie mistrzów DEP-FUT

GENEWA – Barcelona jest bliska wyeliminowania z fazy grupowej Ligi Mistrzów drugi rok z rzędu. Podopieczni Azulgrany otrzymają Bayern Monachium i mogą wejść na boisko wiedząc z góry, że zostaną pominięci, jeśli Inter Mediolan pokona Viktorię Pilzno w meczu rozegranym we wczesnych godzinach. Grahama Dunbara. 700 słów. Zdjęcia z AP. Redakcja: Dzisiaj w toku.

Rzut karny Manchester United

Bez dowodu – Pep Guardiola, jeden z najbardziej skrupulatnych i analitycznych trenerów w piłce nożnej, nie wydaje się mieć odpowiedzi na problem dotykający jego Manchester City. Stosunkowo proste zadanie polegające na zaliczeniu rzutu karnego. – To problem – powiedział Guardiola po tym, jak Riyad Mahrez ponownie nie wykorzystał rzutu karnego w zremisowanym 0:0 meczu Ligi Mistrzów Borussii Dortmund u siebie. Napisane przez Steve’a Douglasa. 530 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

RIP-FUT ŚWIATOWY TRIPPER-ZGUBIONY

MADRYT – Hiszpan, który podróżował pieszo z Madrytu do Doha na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022, może zostać zatrzymany w Iranie, gdzie zniknął ponad trzy tygodnie temu. Jego zniknięcie nastąpiło w czasie narastających protestów w Iranie, który doświadcza największego ruchu antyrządowego od ponad dekady. Napisane przez Rachel Redondo. 400 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Pokazy i kultura

___________________________________

EUR-GEN POLSKA-KSIĘGA PAPIEŻA

WARSZAWA – Polska odrzuca doniesienia, że ​​stara książka podarowana papieżowi Franciszkowi przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona została zrabowana z Polski podczas II wojny światowej. 200 słów. Zdjęcia z AP. wysłać.

___________________________________

Możesz skontaktować się z nami pod adresem:

___________________________________

Wątpliwości i komentarze z Associated Press Spanish Service Director Eduardo Castillo, e-mailem pod adresem [email protected] i/lub telefonicznie pod numerem telefonu Mexico City +5255 3300-7620.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wysyłek, zadzwoń pod numer +5255 33007620 i/lub +1212621-1647 lub napisz na adres e-mail [email protected] i [email protected]

W przypadku pytań dotyczących relacji sportowych napisz na adres [email protected], a w temacie zdjęć wyślij e-mail na adres [email protected]

————————————

Na Twitterze:

————————————

Śledź nas na naszych kontach na Twitterze: AP_Noticias, AP_Deportes, AP_Espectaculos

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *