Główne menu informacyjne 14:00

The World Today: Najważniejsze spostrzeżenia Associated Press

poniedziałek 20 grudnia 2021

——————————————

ostatni

——————————————

Schwytani misjonarze uciekli z Haiti w niebezpieczny sposób

Brytyjski sąd popiera Guaido w wenezuelskiej sprawie złota

Wysoki odsetek Wenezuelczyków kwalifikuje się do TPS w Stanach Zjednoczonych

Liczba konfiskat narkotyków wzrasta podczas AMLO

Chiomara Castro oficjalnie wybrany prezydentem Hondurasu

USA: Starają się o uwolnienie Meksykanina po roku w więzieniu imigracyjnym

Polska i Litwa popierają Ukrainę, wzywają do sankcji wobec Rosji

___________________________________

pierwsza strona

___________________________________

Wybory w Chile AMS-POL

SANTIAGO, Chile – Były lewicowy przywódca studencki Gabriel Borek szybko znajdzie się pod presją młodych zwolenników, by dotrzymali obietnic przekształcenia Chile po historycznym zwycięstwie tego polityka w drugiej turze wyborów prezydenckich w tym kraju. Napisane przez Patricię Lunę i Joshuę Goodmana. 980 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

z:

– Gospodarka elektroniczna – Rynki osłabiły się, a dolar spadł po wzroście do historycznych cen w odpowiedzi na wygodne zwycięstwo prezydenckie lewicy Gabriela Borka.

GEN SAMOCHODÓW HAITI-USA-MISJONARZE

BERLIN, Ohio – Misjonarze przetrzymywani w niewoli na Haiti w zeszłym tygodniu znaleźli wolność podczas śmiałej nocnej ucieczki, unikając swoich oprawców i spacerując wiele kilometrów po nierównym, oświetlonym księżycem terenie z niemowlęciem i innymi dziećmi. Gwiazdy poleciły dwunastu osobom, by znalazły się w bezpiecznym miejscu dwa miesiące po porwaniu. Napisane przez Petera Smitha. 355 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

wirus korony mongin

LONDYN – W obliczu świąt Bożego Narodzenia rządy na całym świecie monitorują omikronowy wariant koronawirusa. Rządy są pod presją nałożenia nowych ograniczeń w celu zmniejszenia rekordowej liczby infekcji. To może zepsuć plany bożonarodzeniowe milionów ludzi drugi rok z rzędu, ale inny scenariusz wiąże się z potencjalną falą zachorowań na koronawirusa i nowymi zakłóceniami. Napisane przez Jill Lawless. 470 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

z:

-Coronavirus-Modern: Moderna twierdzi, że jego wzmocnienie jest skuteczne przeciwko Omicronowi

-Koronawirus- UE- Szczepionki: Unia Europejska zatwierdza amerykańską szczepionkę Novavax przeciwko COVID

– Wirus koronawirusa – Austria: Austria zgłosiła spadek liczby przypadków koronawirusa od października

Wirus koronowy – Izrael: Izrael zakazuje podróży do Stanów Zjednoczonych, Kanady i ośmiu innych krajów przez omicron

Corona Virus – Davos: Davos Forum ponownie przekłada spotkanie

– Wirus korony – Stany Zjednoczone – Senatorowie: test dwóch Demokratów z Partii Demokratycznej jest pozytywny na COVID-19

Wirus koronowy – Argentyna: Prowincja Buenos Aires stymuluje szczepienia ze względu na wzrost zachorowań

ASI-CLI AZJA-BURZE

MANILA – Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku najpotężniejszego tajfunu, który uderzył w Filipiny w tym roku, przekroczyła 200, przy czym nadal brakuje 52 osób, a w kilku lokalizacjach nie ma łączności, elektryczności, żywności i wody. przez Jima Gomeza. 368 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Ameryka Łacińska i Karaiby

___________________________________

REP-GEN USA-WENEZUELA TPS

Miami – W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od ogłoszenia TPS dla Wenezuelczyków, około 70% z 323 000 imigrantów z kraju Ameryki Południowej, którzy mogli skorzystać z Programu Ochrony Tymczasowej, złożyło już wniosek. Jednak w tej chwili bardzo niewiele z tych wniosków zostało zatwierdzonych. Napisane przez Giselę Salomon. 1267 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

EUR-GENE WIELKA BRYTANIA-WENEZUELAN ZŁOTO

LONDYN – Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii orzekł, że przywódca wenezuelskiej opozycji Juan Guaido musi zostać uznany za tymczasowego prezydenta Wenezueli, w sprawie, która ostatecznie zadecyduje, kto kontroluje złoto znajdujące się w posiadaniu Banku Anglii, szacowane na około 2 miliardy dolarów. dolar. Jednak sprawa jeszcze się nie skończyła. Napisane przez Danicę Kirkę. 420 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Wybory AMC-GEN Honduras

Tegucigalpa – Narodowa Rada Wyborcza Hondurasu oficjalnie ogłosiła Chiomarę Castro de Zelaya wybranym prezydentem kraju Ameryki Środkowej, trzy tygodnie po wyborach powszechnych. 316 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Meksykański lek AMN-GEN

MEXICO CITY – Liczba konfiskat narkotyków w ciągu pierwszych trzech lat rządów prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora wzrosła ponad dwukrotnie, zadając cios organizacjom przestępczym, które straciły około 6 362 milionów dolarów, poinformowały w poniedziałek władze. Napisane przez Fabiola Sanchez. 673 słowa. Wysłałem.

Aresztowanie AMN-GEN USA-Meksyk

NOWY JORK – Meksykański imigrant o nazwisku Juan Reina był przetrzymywany w areszcie dla imigrantów w Teksasie przez prawie rok, pomimo walczących o jego uwolnienie z tego stanu. Kilku z nich twierdzi, że ich przetrzymywanie nie jest zgodne z obowiązującymi przepisami administracji Bidena, które ograniczają przetrzymywanie imigrantów stanowiących zagrożenie dla społeczeństwa lub którzy niedawno przekroczyli granicę nielegalnie. Napisane przez Claudię Torrens. 694 słowa. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

Inwazja AMC-GEN Panama-USA

Panama – Członkowie rodziny oddają hołd bliskim, którzy zginęli podczas amerykańskiej inwazji na Panamę na cmentarzu w stolicy, podczas gdy inni nie tracą nadziei, że po 32 latach działań wojennych uda im się odnaleźć miejsce pobytu swoich zaginionych krewnych. Napisane przez Cathię Martinez. 588 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Zjednoczone państwo

___________________________________

ZAŁOŻYCIEL AMN-ECO THERANOS

SAN JOSE, Kalifornia — Jury odpowiedzialne za ocenę 11 przypadków oszustw i spisku przeciwko byłemu założycielowi i byłej dyrektor generalnej Theranos Elizabeth Holmes rozpoczyna swój pierwszy pełny dzień obrad. Mają mnóstwo dowodów do przejrzenia po trzymiesięcznej operacji, która opanowała Dolinę Krzemową. Obejmowało to zeznania 32 świadków, w tym 37-letniego Holmesa, oraz ponad 900 dowodów. Napisane przez Michaela Lydtkego. 340 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Globalizm

___________________________________

EUR-INM Francja – Migranci – Zgony

Organizacja humanitarna w Paryżu pozwała kilka francuskich i brytyjskich agencji za brak pomocy w zatonięciu łodzi w Kanale La Manche w zeszłym miesiącu, gdzie do Wielkiej Brytanii przybyło co najmniej 27 osób próbujących zabić. 460 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

STACJA KOSMICZNA EUR-GEN ROSJA

MOSKWA — japoński miliarder, producent i rosyjski kosmonauta wraca bezpiecznie na Ziemię po spędzeniu 12 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 324 słowa. Zdjęcia z AP. wysłałem

Ogólna przemoc domowa w watykańskiej strefie euro

RZYM – Papież powiedział, że przemoc domowa w sprawie krzywdzonej kobiety była „prawie diaboliczna” i mówi, że rodzice nigdy nie powinni bić swoich dzieci. Francisco poczynił te uwagi podczas telewizyjnego wywiadu z kobietą, która niedawno uciekła z domu z czwórką dzieci. 260 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

EUR-GEN Ukraina i Rosja

KIJÓW, Ukraina – Polska i Litwa dołączają do Ukrainy, wzywając do zaostrzenia zachodnich sankcji wobec Moskwy, w związku z napływem rosyjskich żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą, co wzbudziło obawy przed inwazją. Napisane przez Jurassa Kermanu. 340 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Sporty

___________________________________

DEP-TEN PENG SHUAI

PEKIN – Chińska tenisistka Peng Shuai powiedziała gazecie, że nigdy nie pisała o byciu ofiarą napaści na tle seksualnym, pomimo wpisu w mediach społecznościowych przypisywanego jej w listopadzie ubiegłego roku, w którym oskarżyła byłego wysokiego rangą funkcjonariusza Partii Komunistycznej o zmuszanie jej do seksu. 410 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Pokazy i kultura

___________________________________

ESP-CIN CATE BLANCHETT

NOWY JORK – W „Koszmarnym zaułku” Guillermo del Toro Cate Blanchett gra morderczą kobietę o bezwzględnej przebiegłości. Jest to jedna z ról, jakie otrzymała w tym miesiącu, wraz z rolą prezentera w „Nie patrz w górę”, który aktorka uważa za społeczny komentarz na temat mówienia prawdy. Napisane przez Jake’a Coyle’a. 900 słów. Zdjęcia z AP.

Z: The Wife’s Night Review.

ESP-CIN LEONARDO DICAPRIO-ADAM MCKAY

Bez dowodu — Leonardo Depario i Adam McKay omawiają alegorię zmian klimatycznych „Nie patrz w górę”, która będzie miała premierę w serwisie Netflix 24 grudnia. Napisane przez Lindsey Barr. 964 słowa. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

NAGRODA POKOJOWA ESP-CEL JUANES

NOWY JORK – Juanes otrzyma Międzynarodową Nagrodę Pokojową. PeaceTechLab, organizacja non-profit założona przez United States Institute of Peace, ogłosiła, że ​​kolumbijski rockman i aktywista odbierze to wyróżnienie 27 lutego w Waszyngtonie. 596 słów. Zdjęcia z AP. Wysłałem.

___________________________________

Możesz skontaktować się z nami pod adresem:

___________________________________

Wątpliwości i uwagi zastępcy dyrektora ds. wiadomości i produkcji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, Eduardo Castillo, Associated Press, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem ecastillo(at)ap.org i/lub telefonicznie w Mexico City +5255 3300-7620

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wysyłek, zadzwoń +5255 33007620 i/lub +1212621-1647 lub napisz na e-maile msa(at)ap.org i SupervisoresLPA(at)ap.org

W przypadku pytań dotyczących relacji sportowych, napisz na adres sports(at) ap.org i na temat serii zdjęć, aby wysłać e-mail na adres latamphotodesk(at) ap.org

___________________________________

i Twittera:

___________________________________

Śledź nas na naszych kontach na Twitterze: (małpa) AP_Noticias, (mała) AP_Deportes i (mała) AP_Espectaculos

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *