Główne partie w Polsce prezentują swoje plany rządowe

Główne partie w Polsce prezentują swoje plany rządowe

Na pięć tygodni przed wyborami, które będą kształtować Polskę na najbliższe cztery lata, sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość może zdobyć większość głosów elektoratu, ale nie na tyle, aby rządzić samodzielnie.

Dwie główne polskie partie polityczne, konserwatywne „Prawo i Sprawiedliwość” oraz liberalny „Sojusz Obywatelski”, przedstawiły swoje plany przed wyborami parlamentarnymi 15 października.

Reklama

Uczestniczący w nim Polacy będą także głosować w proponowanym referendum w sprawie migracji

Partia Prawo i Sprawiedliwość, która doszła do władzy w 2015 roku, liczy na trzecią kadencję, co byłoby przełomem w kraju.

Jednak jego mandat został zniweczony przez zaciekłe konflikty z UE dotyczące działań rządu i działań podważających praworządność – zdaniem Brukseli.

Główny opozycyjny Sojusz Obywatelski zobowiązał się do odwrócenia polityki rządu, naprawienia stosunków z UE i przywrócenia funduszy europejskich zamrożonych w ramach kary.

Na pięć tygodni przed wyborami, które będą kształtować Polskę na kolejne cztery lata, sondaże wskazują, że PiS może zdobyć dużą liczbę głosów elektorskich, ale niewystarczającą do utrzymania ścisłej kontroli parlamentarnej.

Prawdopodobnie będzie musiał szukać niełatwego sojuszu, w którym partnerem będzie najprawdopodobniej skrajna prawica.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *