Google obsługuje już żądania usunięcia danych osobowych, takich jak adresy i numery telefonów, ze swojej wyszukiwarki | Prywatność | Kradzież tożsamości online | Internet | Technika

Google umożliwi teraz swoim użytkownikom żądanie usunięcia ich osobistych informacji kontaktowych, takich jak numer telefonu, adres e-mail lub adres pocztowy, z wyników wyszukiwania, wraz z wszelkimi innymi informacjami, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości „online”.

możesz zobaczyć: Pożegnaj się z irytującymi „cookies”: Google pozwoli Ci je odrzucić jednym kliknięciem

Firma ogłosiła w środę na swoim oficjalnym blogu nowy krok w kierunku ochrony prywatności użytkowników i ułatwienia dostępu do ich danych osobowych w swojej wyszukiwarce.

W tym celu firma Google zaktualizowała swoje zasady, aby umożliwić swoim użytkownikom żądanie usunięcia ich danych osobowych, takich jak numer telefonu, adres e-mail lub adres pocztowy, z wyników wyszukiwania wyświetlanych przez wyszukiwarkę, co pomaga im w „lepszej kontroli” ich obecność w Internecie.

możesz zobaczyć: W maju Google usunie aplikacje do nagrywania rozmów ze Sklepu Play

Google zezwoli również na usunięcie dodatkowych informacji, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości, takich jak dane uwierzytelniające do logowania do usług cyfrowych, gdy pojawią się one również w wynikach wyszukiwania.

Technologia jasno pokazuje, że gdy otrzymają tego typu żądanie, ocenią całą dostępną zawartość, aby upewnić się, że nie pominą również informacji, które mogą być „szeroko przydatne”. Google sprawdzi również, czy treść znajduje się w rejestrze publicznym, takim jak witryna rządowa, w którym to przypadku nie zostanie usunięta.

możesz zobaczyć: Czy hasła Ci przeszkadzają? Google zwraca się do „ostatecznego systemu” wsparcia, aby go zastąpić

Z oświadczenia firmy jasno wynika, że ​​usunięcie niektórych danych osobowych z Google nie usuwa wszystkich śladów jej obecności w Internecie. W tym celu zaleca się, aby użytkownik skontaktował się bezpośrednio z hostem internetowym, usługą udostępniającą przestrzeń dyskową „online”.

Google twierdzi, że oprócz tej aktualizacji niedawno wprowadził zmianę, która umożliwia użytkownikom poniżej 18 roku życia (lub ich rodzicom lub opiekunom prawnym) zażądanie usunięcia ich zdjęć z wyników wyszukiwania.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.