Google pracuje nad funkcją, która zmieni Pixela w samochodową kamerę bezpieczeństwa

Google pracuje nad funkcją, która zmieni Pixela w samochodową kamerę bezpieczeństwa

Coraz częściej kierowcy instalują kamery bezpieczeństwa na desce rozdzielczej swoich samochodów. Niektórzy wybierają Kup niestandardowy sprzęt W tym celu inni uciekają się do instalowania aplikacji innych firm, aby używać swoich telefonów komórkowych.

Google pracuje nad możliwością przekształcenia telefonów Pixel w kamerki samochodowe. Według 9to5Googlefunkcja ta może pojawić się jako aktualizacja aplikacji awaryjnej, która jest fabrycznie zainstalowana na telefonach firmy i innych, takich jak Nothing Phone (1).

Telefon komórkowy działa jak kamera samochodowa

Chociaż ta nowość nie została ogłoszona, wydaje się, że pojawiła się przypadkowo. Ostatnio wersja jest w trakcie opracowywania aplikacja awaryjna Pojawił się w Sklepie Play i został dokładnie przeanalizowany przez wspomnianą stronę w celu uzyskania informacji o nowych funkcjach.

W wyniku tej misji natknęli się na nieznaną wcześniej sekcję o nazwie „Dashcam”. Zawiera wiele funkcji bezpieczeństwa dla kierowców, w tym możliwość rejestrowania tego, co dzieje się w wyścigu do 24 godzin bez przerwy.

Ponadto ma funkcję kompresji wideo, która jest niezbędna do oszczędzania miejsca. Każda minuta nagrania będzie równa jednej minucie Średnio 30 MBWszystkie nagrania można ustawić tak, aby automatycznie usuwały się po trzech dniach.

Dozwolone jest również nagrywanie dźwięku, przynajmniej w tej wersji rozwojowej, choć opcjonalne. To ustawienie umożliwia automatyczne rozpoczęcie nagrywania dźwięku, gdy telefon komórkowy jest podłączony na przykład do systemu audio-nawigacyjnego samochodu.

W 9to5Google wskazują, że status postów jest bardzo zaawansowany i wyrównany Wygląda na gotową do uruchomienia. Jednak nadal istnieje kilka pytań na stole, na przykład, czy kamera szerokokątna może być wykorzystana do poprawy przechwytywania.

Należy zauważyć, że firma, jak mówimy, testuje tę funkcję, ale nie ma oficjalnych zapowiedzi, więc nie ma gwarancji, że faktycznie dotrze do opinii publicznej. Jeśli tak się w końcu stanie, przynajmniej po raz pierwszy, beneficjentami będą telefony Pixel.

Na koniec należy zauważyć, że korzystanie z kamery samochodowej będzie zależeć od zasad ruch z każdej dzielnicy. Przed użyciem telefonu komórkowego lub urządzenia przeznaczonego do rejestrowania przebiegu wyścigu warto zapoznać się z lokalnymi przepisami, aby uniknąć ewentualnych kar.

Obrazy: Google | 9to5Google

W Xatace: Google Pixel Tablet: nowy tablet Google staje się Nest Hub z sercem Pixela 7 Pro

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *