Google tworzy sztuczną inteligencję, która może konwertować tekst na muzykę

Google stworzył narzędzie AI o nazwie MusicLM, które może generować wielominutowe ścieżki muzyczne z instrukcji tekstowych, i chociaż model nie jest obecnie publicznie dostępny, firma już udostępniła przykłady tego, co może zrobić.

W jednym z przykładów badacze domagali się: „Połączenie reggaetonu i elektronicznej muzyki tanecznej z obcym, nieziemskim dźwiękiem. Wywołuje wrażenie zagubienia w przestrzeni, a muzyka będzie zaprojektowana tak, aby wywoływać poczucie zachwytu, będąc jednocześnie danceable”, a MusicLM odpowiedział 30-sekundowym utworem z perkusją, instrumentami i melodiami.

Możesz posłuchać różnych próbek tutaj: https://google-research.github.io/seanet/musiclm/examples/

MusicLM jest również w stanie odtworzyć ludzkie dźwięki, takie jak buczenie lub gwizd, a nawet odtworzyć śpiew śpiewaka operowego lub chóru.

Jednak w przykładach udostępnionych przez firmę śpiewane słowa są melodyczne, ale nie odpowiadają żadnemu językowi.

W niektórych przypadkach wokale i instrumenty brzmią trochę głośno, ale w innych przypadkach nie można odróżnić wersji MusicLM od wersji stworzonych przez człowieka.

„Nasze eksperymenty pokazują, że MusicLM przewyższa poprzednie systemy pod względem jakości dźwięku i zgodności z opisem tekstowym” – napisała firma w oświadczeniu.

Specjalny serwis medialny The Verge zauważył, że firma nie planuje w tej chwili uruchomienia MusicLM, a jednym z powodów jest ryzyko sprzeniewierzenia kreatywnych treści, a także potencjalnego przywłaszczenia kulturowego lub wprowadzenia w błąd.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *