Google ujawnia liczbę aktywnych urządzeń z Androidem, a liczba jest niesamowita | Technika

Obecnie działa ponad 3 miliardy urządzeń z Androidem, a liczba ta dramatycznie wzrosła w ostatnich latach.

Fakt, że prowadzimy nietypowe życie Google I / O 2021, Nie oznacza to, że nie są wyświetlane żadne reklamy i sąsiadujące Więcej informacji o nowym systemie operacyjnym Android 12Znamy również informacje, które pokazują, że ekosystem Androida jest bardzo zdrowy.

Google skorzystał z tego wydarzenia, aby potwierdzić System operacyjny Android jest już obecny w ponad 3 miliardach urządzeń na całym świecie. Wiadomość podał wiceprezes Google ds. Zarządzania produktami, Samir Samat, A dane mogą być wyższe.

Czyli szacunki Google zostały pozyskane z zapisów Sklepu Google Play i biorąc pod uwagę, że są miliony urządzeń z Androidem, które nie mają Sklepu Google Play, kwota ta powinna być wyższa. Na przykład telefony Huawei lub telefony Amazon Fire nie mają fabrycznie zainstalowanego Sklepu Google Play i powinny również dodać do ostatecznej kwoty.

Biorąc pod uwagę te oficjalne dane, zostały one o nich dodane 500 milionów dodatkowych urządzeń z Androidem od czasu konferencji Developers Conference 2019. Patrząc wstecz, od 2017 roku dodano ponad miliard urządzeń, ponieważ urządzenia Mountain View w tym dniu przewidywały, że Android był już obecny na około 2 miliardach urządzeń na świecie.

Dla porownania, Apple szacuje, że iOS działa na nieco ponad miliardach urządzeńMa to sens, ponieważ na rynku dostępnych jest więcej ofert telefonów komórkowych opartych na Google.

Podczas wydarzenia przedstawia również te z Mountain View Pierwsza lista modeli, które kwalifikują się do aktualizacji beta Androida 12Dobra okazja, aby przetestować ten nowy system operacyjny, zanim zostanie oficjalnie uruchomiony we wrześniu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *