Google uruchamia generator obrazów oparty na sztucznej inteligencji, wyzwanie dla OpenAI | Firmy

Google uruchamia generator obrazów oparty na sztucznej inteligencji, wyzwanie dla OpenAI |  Firmy

Google nie chcąc przegrać wyścigu o generatywną sztuczną inteligencję, ogłosił w czwartek premierę narzędzia do tworzenia obrazów o nazwie ImageFX, które napędzane jest sztuczną inteligencją. Ta wiadomość pojawia się wśród krytyki Głębokie podróbki Podobnie jak Taylor Swift, Fałszywe zdjęcia porno piosenkarki opublikowane w zeszłym tygodniu w X. To przypadek, który po raz kolejny pokazał, że miecz obosieczny reprezentuje sztuczna inteligencja.

Gigant technologiczny pod przewodnictwem Sundara Pichai potwierdził, że podjął środki – takie jak włączenie niektórych filtrów – aby zapewnić, że ImageFX nie będzie generował „problematycznych wyników”, takich jak treści zawierające przemoc, obraźliwe i o charakterze jednoznacznie seksualnym.

Narzędzie zgodnie z opisem jest przeznaczone do eksperymentowania i kreatywności. „Pozwala tworzyć obrazy za pomocą prostej wiadomości tekstowej, a następnie łatwo je edytować za pomocą nowej wersji wiadomości, korzystając z listy propozycji słów kluczowych, które pozwolą użytkownikom eksperymentować podczas tworzenia swoich dzieł” – podają specjalistyczne media. TechCrunch.

Nowa propozycja Google oferuje różne wykończenia artystyczne i opiera się na Image 2, najbardziej zaawansowanym modelu zamiany tekstu na obraz firmy, którego opracowanie powierzono zespołowi DeepMind. Za pomocą tego narzędzia, podobnego do DALL-E 3 firmy OpenAI, Midjourney, Image with Meta AI firmy Meta (firmy macierzystej Facebooka i Instagrama) oraz Microsoft Designer, użytkownicy mogą tworzyć obrazy o realistycznym wykończeniu, ale także w impresjonistycznym i abstrakcyjnym stylu. Google kontynuował: Lub narysowane ręcznie.

Firma technologiczna podkreśliła, że ​​w celu zwiększenia bezpieczeństwa będzie oznaczać obrazy utworzone za pomocą ImageFX cyfrowym znakiem wodnym, który jest niezauważalny dla ludzkiego oka, ale wykrywalny w celu identyfikacji. Według powyższych mediów ten znak wodny jest odporny na edycję i kadrowanie obrazu.

„Dodatkowe informacje znajdują się w sekcji „O tym obrazie”. „Dowiesz się, czy obraz został utworzony przy użyciu narzędzi Google AI, gdy znajdziesz go w wyszukiwarce Google lub przeglądarce Chrome” – zauważyła firma na swoim blogu, w którym również podkreślono, że „ od początku inwestowaliśmy w bezpieczeństwo. Dane szkoleniowe. Zasada.” ImageFX dołącza do innych narzędzi stworzonych przez technologiczną firmę do tworzenia muzyki (MusicFX) i tekstu (TextFX) z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Firma zaktualizowała także MusicFX, o model, który generuje muzykę szybciej i z lepszą jakością dźwięku.

Google ogłosił również wczoraj, że chatbot Bard, oparty na najbardziej zaawansowanym modelu Gemini Pro AI, jest teraz dostępny w ponad 40 językach i ponad 230 krajach, w tym w Hiszpanii. Do tej pory był on dostępny wyłącznie w języku angielskim, co ograniczało jego zastosowanie. Firma, która kładzie większy nacisk na OpenAI i ChatGPT, od jakiegoś czasu integruje swojego asystenta AI z aplikacjami takimi jak YouTube, Gmail i Drive, ale tylko poprzez integrację Gemini Pro z Bardem, aby zapewnić bardziej zaawansowane zrozumienie i rozumowanie. Podsumowanie i pisanie kodu programowania sprawi, że będziesz mądrzejszy.

W maju ubiegłego roku Google udostępnił publicznie Bard, swoje bezpłatne narzędzie AI, które uruchomił około dwa miesiące wcześniej i do którego do tej pory można było uzyskać dostęp wyłącznie za zaproszeniem lub za pośrednictwem listy oczekujących. Chatbot był odpowiedzią na ChatGPT firmy OpenIA oraz na wyszukiwarkę Bing Microsoftu, która także w 2023 roku udostępniła całemu światu możliwość tworzenia tekstu i obrazów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji opartej na technologii OpenAI.

Google, które udostępni także Bardowi Obraz 2, rozwija także funkcję podwójnego sprawdzania odpowiedzi udzielanych przez Asystenta. Zatem gdy użytkownik kliknie w ikonę z literą „G”, chatbot sprawdzi, czy na stronie znajduje się treść potwierdzająca jego odpowiedź. Jeśli test da wynik pozytywny, niektóre stwierdzenia zostaną podświetlone, tak aby użytkownik mógł je kliknąć i uzyskać dostęp do informacji potwierdzających lub zaprzeczających odpowiedzi Barda. Po dodaniu 40 języków na liście odpowiedzi z chatbota Google można teraz potwierdzać w języku hiszpańskim.

Śledź wszystkie informacje Pięć dni W Facebook, S I LinkedInlub w Nasz biuletyn Program pięciodniowy

Program pięciodniowy

Najważniejsze cytaty ekonomiczne dnia, wraz z kluczami i kontekstem pozwalającym zrozumieć ich zakres

Przyjmij go

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *