Google uważa YouTube Vanced za „szkodliwą” aplikację po ogłoszeniu jej zamknięcia | kierownik | Aplikacje | Telefony komórkowe | Wideo | Technika

Google Play Protect Manager sklasyfikował Vanced Manager jako „szkodliwy” i wezwał użytkowników do odinstalowania go ze swoich urządzeń, gdy dowiedzieli się, że wkrótce zostanie wycofany.

Jak wspomniano który zbiera wrażenia użytkowników Reddit, w ciągu ostatnich kilku godzin telefony z Androidem z zainstalowaną „aplikacją Vanced” zaczęły otrzymywać powiadomienie od Google Play Protect, że aplikacja jest „szkodliwa” i „naraża Twoje urządzenie na ryzyko”.

Vanced Manager, aplikacja, którą Google Play Protect uważa za „szkodliwą”, to program uruchamiający YouTube Vanced, aplikacja, która pozwala obejść niektóre ograniczenia trybu bezpłatnego YouTube, takie jak reklamy.

Ze swojej strony Google Play Protect jest standardowo instalowany na większości urządzeń z Androidem, aby ostrzegać użytkowników o potencjalnie szkodliwych aplikacjach, które teraz obejmują Vanced.

Deweloperzy Vanced ogłosili 13 marca ze swojego oficjalnego konta na Twitterze, że „aplikacja” przestanie otrzymywać aktualizacje, a możliwość jej pobrania zniknie z jej strony internetowej w ciągu najbliższych dni.

W przypadku, gdy aplikacja jest już zainstalowana na urządzeniu, zdali sobie sprawę z Vanced, że te wersje będą przechowywane przez pewien czas, aż staną się przestarzałe w ciągu maksymalnie dwóch lat.

Moratorium Vanceda było konkretnie powiązane z pewnymi „problemami prawnymi” z Google, który jest właścicielem YouTube. według Firma mogła postrzegać to jako zagrożenie, ponieważ użytkownicy mogli korzystać z niektórych zalet YouTube Premium, płatnej usługi, bez wydawania pieniędzy.

Zawiadomienie o „Niebezpiecznej aplikacji” jest przypisywane do Vanced Managera. (Zdjęcie: Reddit)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.