„Góra” łamie żelazny strzał i ustanawia rekord świata w powrocie do siły

Po przejściu na emeryturę z zawodów Silny mężczyzna w 2019 roku, Hafthor Bjornsonznany ze swojej interpretacji „Góra” w Grze o TronMa na myśli dwa główne zadania. Jednym z nich była ogromna redukcja masy ciała o 205 kilogramów, którą osiągnął w swojej karierze siłacza. Mierzy dwa metry i sześć centymetrów. W wieku 18 miesięcy stracił 120 funtów, aby uzyskać bardziej zdefiniowaną sylwetkę.

Jednak Hafthor przeżył krótką karierę w boksie, z dwoma zwycięstwami i dwoma remisami. 17 października 2022 r. opublikował wideo z youtube ogłasza wycofanie się z boks Podpowiedź do możliwości powrotu do Silny mężczyzna. Podzielił się również swoimi planami złamania wagi na rekordowych słupkach w nieuczciwy telefon 2022.

25 kilogramów przy wzroście ponad 6 metrów

Wszystko poszło idealnie z Thorem 30 października na Rogue Invitational w Austin w Teksasie. Thorowi towarzyszyła jego żona Kelsey i ich dwuletni syn Stormore. Aby powrócić do Ringu Strongman, skorzystał z okazji, by założyć kilt zaoferowany mu przez zmarłego Terry’ego Todda, ogromnego zwolennika i promotora Strongman od jego powstania.

„Nie podjąłem dzisiaj decyzji, ale mogę ci powiedzieć, że znów mogę rywalizować w twardzielu”.

Po rozgrzewce z lżejszą wagą, Hafthor Bjornsson przeniósł się do wagi 25 kg. Z rykiem przypominającym nam jego dni chwały, gdy Silny mężczyznaHafthor z łatwością przekroczył taśmę o ponad 6 metrów. Liczna publiczność oklaskiwała niesamowity występ i owacją na stojąco dla jednego z najpotężniejszych ludzi, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi.

Już myśli o powrocie do siłacza

„To bardzo kuszące, aby wrócić, zwłaszcza, aby wziąć udział w takim programie. Nigdy nie wiadomo. Nie podjąłem dziś decyzji, ale mogę ci to powiedzieć, a on może wrócić”. Skomentował również, że jego ogromna utrata wagi nie wpłynęła na jego siłę: „Bycie szczuplejszym nie szkodzi moim umiejętnościom rzucania. Bycie lżejszym jest również bardziej wybuchowe”.

Hafthor Bjornsson, wygrywając w 30 międzynarodowych mistrzostwach, jest trzecim najbardziej utytułowanym człowiekiem w historii, za Zedronasem Savikasem z Litwy i Mariusem Podzyanowskim z Polski.

„Moja utrata wagi nie zaszkodziła moim umiejętnościom rzucania. Będąc lżejszym, jestem też silniejszy”

Bezprecedensowy wyczyn dokonał w 2018 roku, kiedy został pierwszym i jedynym zawodnikiem, który wygrał zawody Arnold Strongman Classicnajsilniejszy człowiek w Europie i Najsilniejszy człowiek na świecie, wszystko w tym samym roku. Wielu potężnych analityków i ekspertów uważa Hafthora za „najsilniejszego człowieka, jaki kiedykolwiek żył” ze względu na jego ogromną siłę i dominację w każdej ostrej rywalizacji.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *