Krajowy sektor wydobywczy odnotował w tym roku dwucyfrowy wzrost. Zostało to ogłoszone przez Kolumbijskie Stowarzyszenie Górnicze (ACM), Wskazuje, że to ożywienie będzie postępować zgodnie z częściową restrukturyzacją produkcji węgla, infrastruktury i ponownym wdrożeniem projektów budowlanych; Rosnący międzynarodowy popyt na dobra luksusowe i promowanie nowych projektów złotniczych w różnych częściach kraju.
„Nadszedł czas, aby zaprezentować się jako kraj górniczy i musimy wspierać rozwój nowych procesów, które pozwolą nam przekształcić nasze możliwości w rzeczywistość geograficzną i handlową”. Prezydent ACM Juan Camilo Narico obiecał; Podkreślił wkład sektora w ostatnich latach.
Według badań stowarzyszenia Górnictwo to branża, która w największym stopniu przyczynia się do jego wielkości w gospodarce, generując dodatkową wartość na każde 1000 pesos, wnosząc 8% do projektów inwestycji społecznych, co stanowi znaczną różnicę w porównaniu z tym sektorem (finanse (0,7), przemysł (0,8) , usług (1,3), agrobiznesu i żywności (2,9) oraz węglowodorów (6,5) Tak więc ostateczna wartość tych inwestycji w samym 2019 roku wyniosła około 152 mld pesos.
Wyzwania górnicze
„Chociaż prognozy sprzyjają ożywieniu, konieczne jest, aby rząd, firmy i firmy wydobywcze ujawniły swoje wysiłki na rzecz osiągnięcia celów” – powiedział Nariko. W tym sensie główne wyzwania sektora to: Promowanie polityki badawczej, która pozwoli przyciągnąć więcej inwestycji w przyszłe działania. Stworzenie ram regulacyjnych dla konkurencyjności krajowego węgla, które umożliwią przywrócenie poziomów produkcji z poprzednich lat i będą miały na celu zdobycie nowych rynków, głównie azjatyckich..
Z drugiej strony podkreślił potrzebę wspierania rozwoju nowych projektów górniczych i projektów już istniejących; 2020 Był to kluczowy rok dla produkcji szmaragdów i metali, przy czym złoto odnotowało najlepsze wyniki od 2017 r., A pojawiające się globalne zapotrzebowanie na miedź stanowiło kolejną wielką szansę dla przemysłu.
Jeśli chodzi o produkcję koksu i węgla metalurgicznego, dyrektor wykonawczy podkreślił, że wpłynął na globalny popyt Epidemia, ponowne przetwarzanie nastąpiło szybko, a wywóz zareagował przez cały rok, zwiększając zewnętrzną sprzedaż koksu o 7%. Według danych z 2019 r. Kolumbijska koks nadal integruje się jako trzeci co do wielkości rynek eksportowy na świecie, po Chinach i Polsce, które stanowiły 11% światowej sprzedaży zewnętrznej.
Kolejnym wyzwaniem jest promocja wydobycia materiałów budowlanych, ochrona produkcji krajowej oraz zwiększenie rezerw na budowę nowej infrastruktury. Według danych związkowych na każde miejsce pracy w kopalni powstaje 600 miejsc pracy w sektorze produkcyjnym i marketingowym.
Wreszcie branża musi promować reformę podatkową, która nie wpływa na konkurencyjność sektora. „W kluczowym roku dla dywersyfikacji koszyka wydobywczego kopalnia będzie podstawą ożywienia gospodarczego Kolumbii i potrzebne są dalsze regulacje, aby zagwarantować lepsze warunki”.– wskazał Nariko.
Zachowanie górnicze w 2020 roku
Działalność górnicza w kraju nie jest wolna od wpływów stworzonych przez rząd. Zgodnie z równowagą zapewnioną przez ACM, PKB sektora odnotował największy w historii spadek, skutkujący znacznym ograniczeniem wydobycia węgla. Stagnacja w działalności związanej z budownictwem; Według danych Banco de la Replica globalny popyt na kamienie szlachetne jest niski, a bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) spadły o 49%. Warunki te zredukowały udział opłat licencyjnych generujących przemysł o około bilion peso rocznie. Z kolei eksport wzrósł o 3%.
„Pomimo tego, że rok 2020 jest wyzwaniem, nadal idziemy naprzód jako kraj coraz bardziej atrakcyjny dla rud metali, co ma zasadnicze znaczenie dla wspierania zmian energetycznych. Zielony świat, którego wszyscy chcemy, potrzebuje więcej wydobycia, dlatego musimy kontynuować współpracę, aby zwiększyć swój potencjał ”- podsumował Narico.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”