Gospodarka krzemowa wszędzie wprowadza sztuczną inteligencję

Gospodarka krzemowa wszędzie wprowadza sztuczną inteligencję

W 2023 r. sztuczna inteligencja przeszła długą drogę, ale wciąż jest jeszcze wiele do odkrycia.

W 2023 r. sztuczna inteligencja przeszła długą drogę, ale wciąż jest jeszcze wiele do odkrycia.

freepik.es

Każdego dnia każdy człowiek wchodzi w interakcję z około 1000 półprzewodników. Wiele godzin dziennie spędzamy korzystając z urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, smartfony, telewizory i samochody. Urządzenia te działają dzięki półprzewodnikom, produktowi przemysłu wycenianego na ponad 585 miliardów dolarów.

Chipsy nigdy nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem; Szybki rozwój chmury, sieci danych, komputerów i smartfonów zmienił branże i społeczeństwa na całym świecie. Obecnie półprzewodniki stanowią podstawę światowej gospodarki, służąc do zasilania fabryk, kontrolując sygnalizację świetlną w miastach i zasilając sprzęt medyczny, a także mają tysiące innych zastosowań.

W firmie Intel ogłosiliśmy, że zajmujemy się tym, co nazywamy… „Ekonomia krzemu”. Tak jak kilka lat temu mówiono o ropie naftowej jako o sile napędowej światowego przemysłu, tak teraz znaleźliśmy się w nowej erze, w której krzem, podstawowy materiał w przemyśle półprzewodników i oprogramowania, stymuluje gwałtowny wzrost. Zapewni to większy dostęp, skalowalność i zaufanie w całym globalnym ekosystemie dzięki technologiom takim jak sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja zmienia oczekiwania co do tego, co technologia może dla nas zrobić. Dziś zmienia komputery osobiste, które znamy i którym ufamy w naszych firmach i projektach. Pracują także w fabrykach i gałęziach przemysłu, przyczyniając się do poprawy produkcji, skracania przestojów i ułatwiania podejmowania strategicznych decyzji.

Ciągły postęp w rozwoju i udoskonalaniu procesorów, które pozwalają na wydajną i szybką analizę dużych ilości danych, umożliwił nam zanurzenie się w jednej z najważniejszych zmian tej epoki: wszechobecnej sztucznej inteligencji.

Przy szacunkowej wartości rynkowej wynoszącej około 100 miliardów dolarów i prognozach przyspieszenia wzrostu, oczekuje się, że sztuczna inteligencja osiągnie 200 miliardów dolarów do 2030 roku, co ugruntuje jej obecny niekwestionowany status. Ta panorama odzwierciedla znaczący postęp i rosnącą integrację środowisk biznesowych i technologicznych, definiując przyszłość w coraz większym stopniu przesiąkniętą ich zastosowaniami.

W miarę postępu technologii półprzewodniki i sztuczna inteligencja stają się kamieniami węgielnymi tej rewolucji. Przyszłość sztucznej inteligencji jest ściśle powiązana z tworzeniem innowacyjnych chipów zaprojektowanych specjalnie do jej zasilania. Ta synergia definiuje przyszłość, w której technologia będzie nie tylko wszechobecna, ale także bardziej dostępna, skalowalna i niezawodna we wszystkich aspektach naszego życia.

W 2023 r. sztuczna inteligencja przeszła długą drogę, ale wciąż jest jeszcze wiele do odkrycia. Dzięki naszemu zaangażowaniu we wprowadzanie sztucznej inteligencji wszędzie otwieramy drzwi do przyszłości, w której innowacja jest motorem napędowym rozwoju.

Dyrektor sprzedaży cyfrowej na Amerykę w firmie Intel i lider krajowy na Argentynę

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *