Gracze RD w sytuacjach relacji z nieletnimi

Gracze RD w sytuacjach relacji z nieletnimi

Wander Franco, Luis Bologna, Julio Valdez i Juan Encarnacion są na liście graczy, którzy uczestniczyli

Przypadek „rzekomego romansu” Wandera Franco z nieletnim poniżej 14 roku życia skłonił ElCaribe do retrospekcji kilku dominikańskich bejsbolistów, którzy zostali oskarżeni o udział w tego rodzaju sprawach (również z dorosłymi kobietami) podczas swoich kroków przez główne ligi.

Są to sprawy Luisa Bologna, Julio Valdeza, Carlosa Péreza i Juana Encarnaciona, którego władze dominikańskie oskarżyły o „usiłowanie gwałtu na nieletniej córce”. Franco, który został zakwalifikowany przez swój zespół, Tampa Bay Rays, wczoraj po tym, jak Major League Baseball wszczęła dochodzenie w sprawie serii postów w mediach społecznościowych sugerujących jego romans. z nieletnim.

Krótka lista to rodzaj „zapomnienia”, w którym gracz nadal jest technicznie w drużynie, ale nie jest aktywnym członkiem. Cel umieszczenia zawodnika na liście zastrzeżonej dotyczy nietypowej i niewyjaśnionej nieobecności w składzie.

W przypadku Polaka, który grał dla New York Yankees w sezonie 1989, został skazany na 60 dni więzienia i grzywnę w wysokości 1500 dolarów za znęcanie się nad 15-letnią dziewczynką poprzedniego lata.

Oprócz wyroku Bologna, która miała wówczas 24 lata, musiała wnosić datki finansowe na rzecz Milwaukee Care Center for Sexually Assaulted Women.

Zamiast tego, 6 maja 1983 roku były zawodnik Valdez został aresztowany w Fenway Park przez członków bostońskiej policji podczas meczu przeciwko Seattle Mariners. Valdes nie grał z drużyną od końca kwietnia i miał na sobie mundur wojskowy, kiedy został aresztowany po oskarżeniu o gwałt. Później doniesiono, że zaangażowana nieletnia okłamała Valdeza na temat swojego wieku. Zarzuty zostały wycofane w lipcu tego roku, po tym jak wielka ława przysięgłych odmówiła wniesienia oskarżenia. Jeśli chodzi o byłego miotacza Pereza, w 2005 roku został skazany w sądzie cywilnym w Miami za napaść na tle seksualnym, za co nakazano mu zapłacić 15 milionów dolarów odszkodowania.

Ława przysięgłych złożona z sześciu kobiet nakazała mieszkańcowi społeczności Negwa zapłacić Amy McQueen 9 milionów dolarów odszkodowania karnego i kolejne 6 milionów dolarów odszkodowania za wypadek w marcu 1999 roku. W Ferry Beach na Florydzie. W tym czasie należał do Los Angeles Dodgers.

Sprawa Juana Encarnaciona

W sierpniu 2021 roku Krajowa Prokuratura Okręgowa potwierdziła oskarżenie wobec byłego gracza Major League Baseball o rzekomą napaść seksualną na jego nieletnią córkę.

Skarga została wówczas złożona przez matkę dziewczynki, która rzekomo usiłowała wykorzystać ją seksualnie w maju tego roku.

W lutym 2022 r. pochodzący z Las Matas de Farfán Piąty Sąd Śledczy Okręgu Narodowego postanowił go zwolnić za niedostarczenie wystarczających dowodów domniemanego naruszenia wobec nieletniego, o które został oskarżony.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *