„Grozi nam nuklearną zagładą”.

„Grozi nam nuklearną zagładą”.

interwencja Radosław SikorskiMinister spraw zagranicznych PolskaZawiera Rada Bezpieczeństwa ONZ Ubiegły piątek wywołał aplauz kilkudziesięciu europejskich przywódców. Skrytykował w nim słowa ambasadora Rosji Wasilij Nebenzia I zaprzeczył, że przebywa na Zachodzie”.Rusofobia„: „To nieprawda Ukraina Być winnym wojny.

Podczas swojego wystąpienia Sikorsky powiedział, że jest „zaskoczony” i „zaskoczony” tonem i treścią prezentacji ambasadora Rosji przed Narodami Zjednoczonymi: „Ambasador Nebenzia nazwał Kijów klientem Zachodu. Rzeczywiście, Kijów walczy o niepodległość od jakiegokolwiek kraju». Potępił także odniesienie do stolicy Ukrainy „Reżim kryminalny» Twierdzą, że odbywają się tam demokratyczne wybory.

„Nazywa ich nazistami, ale Jej prezydent jest Żydem, a minister obrony muzułmaninem.. Nie mają też więźniów politycznych. Wspomniał także, że Ukraina jest pogrążona w korupcji. OK, Aleksiej Nawalny „Udokumentował już prawdziwość swoich zarzutów” – dodał, dodając, że jeśli istnieje kraj, w którym istnieją nielegalne spiski, to jest to Rosja.

Putina

Jeśli chodzi o notatkę «Neokolonializm»Amerykański, odpowiednio Putin Główny winowajca tej sytuacji Minister Spraw Zagranicznych RP przypomniał, że nie była to pierwsza próba przejęcia Ukrainy: «Rosja próbowała zniszczyć Ukrainę w XIX wiekuZnów pod rządami bolszewików, teraz była to trzecia próba.

„Putin grozi nam niemal codziennie”

„Mówią, że są więźniami «rusofobii», a «fobia» oznacza irracjonalny strach. Jednak były prezydent Rosji i propagandyści Putina Codziennie grozi nam nuklearna zagłada. „Mówię im, że to nie jest irracjonalne. Kiedy Rosja nam grozi, uważamy, że mówią poważnie” – podkreślił.

Zwrócił także uwagę na militarne podejście do granicy rosyjskiej NATO Interweniowała dopiero wtedy, gdy Rosja podjęła działania: „Dopiero gdy Rosja zaczęła najeżdżać swoich sąsiadów, ponownie zaczęliśmy się zbroić”. Zaprzeczył także jakoby zaatakowali Rosję podczas II wojny światowej, wspominając to To Związek Radziecki zaatakował Polskę wraz z nazistowskimi Niemcami 17 września 1939 r.: „27 września zorganizowali nawet razem «Paradę Zwycięstwa»”.

Wzywa Rosję do wycofania wojsk

Minister spraw zagranicznych Polski nawoływał do odrzucenia i przypomnienia wydarzeń z przeszłości. Rosyjski „Niewinny” W krajach, które były częścią Związku Radzieckiego. «Co wojska rosyjskie robiły u bram Warszawy w sierpniu 1920 roku? – Czy byli na wycieczce lądowej? Wyjaśnił, prosząc Zachód, aby nie wpadł w „pułapkę” i nie wycofywał swoich sił w stronę granic międzynarodowych.

W 2014 roku miało miejsce jedno z wydarzeń, które wywołało największe napięcie między Putinem a Zachodem: Euromidon. Zdaniem rosyjskiego przywódcy doszło do spisku mającego na celu obalenie prezydenta ówczesnej prorosyjskiej Ukrainy. Sikorsky podał jednak inne powody: „Mówi także, że w 2014 r. w Q miał miejsce nielegalny zamach stanu. Byłem tam. Żadnego ciosu. Prezydent Janukowycz zabił stu towarzyszy i został usunięty ze stanowiska przez demokratycznie wybrany ukraiński parlament.».

Wreszcie, wspominając dawne porażki, zaprzeczył, jakoby Rosja wygrała tę wojnę. „No cóż, Rosja nie wygrała wojny krymskiej, nie wygrała wojny rosyjsko-japońskiej, nie wygrała I wojny światowej, nie wygrała wojny warszawskiej, nie wygrała Afganistanu, nie wygrała wojny nie wygrał zimnej wojny” – podsumował na szczęście. Po każdej porażce wprowadzano reformy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *