Grupa Puebla: Żyjemy w epoce zmian, a nie w czasie zmian

Grupa Puebla: Żyjemy w epoce zmian, a nie w czasie zmian

Były prezydent Kolumbii Ernesto Samper podkreślił, że żyjemy w erze zmian, a nie w czasie zmian, i musimy być przygotowani.

Na otwarciu dziewiątego spotkania Grupy Puebla, która spotyka się w meksykańskim mieście o tej samej nazwie, w którym cztery lata temu narodził się ten mechanizm, Samper wskazał, że wracają do swojej ojczyzny, która jest miejscem historycznym, ponieważ bitwa przeciwko Francuzom miało miejsce tam, gdzie ponieśli pierwszą klęskę militarną i było to podpisanie dokumentu, który zapoczątkował doktrynę wyzwolenia.

Cytując wypowiedź byłego prezydenta Rafaela Correi, który zasiada także w Radzie Dyrektorów wraz z Evo Moralesem i Martinem Torrijosem, byłymi prezydentami odpowiednio Boliwii i Panamy, powiedział, że w ciągu ostatnich pięciu lat możemy lepiej zrozumieć tę zmianę czasów. Kiedy go przerwano, nastąpił stopniowy wzrost w Ameryce Łacińskiej, która ponownie kwitnie po wielkich zniszczeniach spowodowanych pandemią Covid-19.

I pamiętajcie, jak konserwatywna zima powróciła z koszmarem Donalda Trumpa na czele i wszystkimi nieszczęściami, które spowodował, i jak gdy zaczęliśmy wychodzić z pandemii i pokonywać rządy skrajnie prawicowe, pojawiła się wojna na Ukrainie i inflacja, która pogorszyło się. To nadchodziło już wcześniej.

Ale wszystko to, podkreślił, wpisuje się w zmianę epoki i w pewnym sensie oznacza początek końca poprzedniej ery, ale należy to wzmocnić i o tym będziemy w tym artykule rozmawiać. Dziewiąte spotkanie Grupy Puebla.

Świat zmierza w stronę deglobalizacji, którą trzeba jednak zdemontować, choć robimy to powoli. Ta era postglobalizacyjna, czyli neoliberalna, nazywana jest „dedolaryzacją” i dopiero wtedy, gdy osiągniemy ten cel, będziemy mogli mówić o stworzeniu nowej przestrzeni globalnego zrozumienia. Jak powiedział Luiz Inacio Lula da Silva, nie zdawalibyśmy sobie sprawy, że dolar jest tajną bronią hegemonii, tak że globalizacja ma właściciela, a neoliberalizm jest grą przegranych i zwycięzców, i dlatego chcieliśmy, aby podczas tego spotkania porozmawiano o tym, co ściska nam buty i co uderza w progresywizm.

W tym sensie stwierdził, że formułuje się jednostronne sankcje i wszystkie są złe, niezależnie od tego, czy te nałożone na Stany Zjednoczone czy Europę, ponieważ odnoszą się do narodów, krajów i gospodarek; Są nielegalne, ale dozwolone i tolerowane, przy czym ważne są tylko te, które widnieją w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Podkreślił, że żadne państwo, choćby najpotężniejsze, nie może rościć sobie prawa do karania innego państwa i dlatego jest to niemoralne, obraźliwe i poszerza krąg konfrontacji, i trzeba to tutaj omawiać następująco: OK.

Z tego powodu chcieliśmy podczas tego dziewiątego spotkania spokojnie i z udziałem naszych osobistości przedstawić propozycję utworzenia nowej struktury finansowej, aby stawić czoła negatywnemu wpływowi sankcji i globalizacji, którego nie można zaakceptować, utrzymując te niemoralne i nieuczciwe sprawy.

Sampier zapowiedział, że rozpatrzona zostanie również propozycja zakończenia wojny na Ukrainie, w której wszyscy opowiadamy się za pokojem, i właśnie to proponujemy w dokumencie dotyczącym polityki międzynarodowej, który obejmuje zawieszenie broni prowadzące na ścieżki pokojowe.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *