Grupo Cimarrón wydaje swój czwarty album „La Recia” | pokaz ślimaków

Dźwięki harfy, quattro i marakas połączone z instrumentami takimi jak peruwiańska caja czy brazylijskie sordo określają muzyczną nowoczesność grupy Cimarron, która Wydała swój czwarty album, La Recia, Jest to wyrażenie powszechnie używane w szerokim języku Orinoquía.

„Pokazuje, co to znaczy być silną osobą: silną w prostym działaniu, silną w oswajaniu konia, ale album idzie dalej, zawiera wiele skojarzeń, które kobieta musi budować, aby być silną i kobiecą” – skomentowała Anna Fido, Lead i wokalista grupy.

Dziewięć utworów składających się na album jest hołdem złożonym zwyczajom i tradycjom równin oraz lokalnym rytmom wytwarzanym przez instrumenty takie jak amazońska manguare. „Nadal szukamy tego głębokiego korzenia, tych głosów, które odeszły na dalszy plan w budowaniu tej wyjątkowej, wspaniałej tożsamości llanero”dodał Fido.

Pierwszy singiel La Recia nosi nazwę Velorio, zainspirowany starą piosenką: „Chcieliśmy doświadczyć dźwięków, wracając do Orinoquíi, ale to oznaczało wyjście poza tekst, czyli jak możemy wyrazić siebie bez tekstu” , – wyjaśnił artysta.

Rewolucyjny Gurupo Cimarron dotarł do różnych etapów świata, szczególnie w Wielkiej Brytanii, z trasami koncertowymi sięgającymi 2007 roku, które przyciągnęły brytyjską publiczność. Następnie Londyński magazyn Songlines wybrał grupę do swojego czerwcowego wydaniagdzie wyróżnia się ciężka praca bycia niezależnymi artystami.

Okładka magazynu Songlines czerwiec

Magazyn Songlines

„Nasze kierownictwo było wyzwaniem i byliśmy w stanie zagłębić się w te scenariusze i to właśnie widzą magazyny takie jak „Songlines”., czyli najważniejsza muzyka świata; O tym, jak Cimarrón, zaczynając od korzeni, zaczynając od tych wszystkich dźwięków, udało nam się złożyć specjalną i zintegrowaną propozycję”, dodał artystka, która swoim „mocnym” głosem wyruszy w trasę po Niemczech i Polsce w lipcu przyszłego roku, by zaprezentować swoją nową płytę. .

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.