Grupo Laur podpisało sojusz z litewską firmą Hanner na budowę 1300 domów w Polsce za pośrednictwem EFE.

Grupo Laur podpisało sojusz z litewską firmą Hanner na budowę 1300 domów w Polsce za pośrednictwem EFE.
©Reuters. Grupo Laur podpisało umowę partnerską z litewską firmą Hanner na budowę 1300 domów w Polsce.

Madryt, 18 grudnia (.).- Grupa deweloperska Lar podpisała umowę z litewską firmą Hanner w sprawie zwiększenia jej inwestycji na polskim rynku mieszkaniowym. W Warszawie inwestycja warta jest 180 mln euro.

Jak ogłosiła Laur Group w poniedziałkowym oświadczeniu, utworzenie „joint venture” planowane jest na sześć lat, a wraz z nim hiszpańska grupa z branży nieruchomości chce poszerzyć swój portfel mieszkaniowy o 1300 nowych mieszkań na sprzedaż rozmieszczonych w ośmiu projektach. Główne dzielnice stolicy Polski, w których inwestycje mają zostać ukończone do 2027 roku.

Grupo Lar będzie odpowiedzialna za zarządzanie projektami (wyszukiwanie i zakup działek, zarządzanie planowaniem urbanistycznym i realizacją projektów, z których wszystkie będą nowym budownictwem).

Renata McCabe, dyrektor generalna Laur Group w Polsce, wyjaśniła ich dywersyfikację i wejście w nowe segmenty, takie jak wynajem i mieszkania studenckie, w których Laur Group ma już duże doświadczenie na rynku. Hiszpańskiego, który chce przenieść na polski rynek.

McCabe stwierdził, że Polska jest „rynkiem o wysokim potencjale”, natomiast prezes Hannera Arvydas Avulis zauważył, że jedną z osi strategii firmy jest większa koncentracja na projektach w krajach Europy Środkowej i Południowej.

Aulis stwierdził, że transakcja z Laure Group stanowi dla Hannera doskonałą okazję do wejścia na „szybko rozwijający się i bardzo ambitny” warszawski rynek mieszkaniowy.

Grupo Laur weszła na polski rynek mieszkaniowy w 2006 roku i do tej pory skupiała się na Warszawie, gdzie oddała ponad 2300 domów w 20 projektach, a także współpracowała z Develią przy budowie trzech inwestycji w Polsce, z których dwie są obecnie na sprzedaż, a jedna trzeci będzie dostępny w 2024 r.

Według Laure Group niedobór mieszkań w Polsce szacowany jest na około 3,3 mln mieszkań, nie uwzględniając starych i przestarzałych zasobów; Popyt rośnie ze względu na rosnącą urbanizację, migrację i wzrost siły nabywczej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *