Guadalajara będzie gospodarzem WTA Masters 1000. Mistrzostwa

Napisane przez Fox Sports Writing

Wielu uczestniczących tenisistów było zadowolonych z tej daty

Hiszpańska Paula Padusa, Trzecie miejsce w rankingach WTA i Garbine Muguruzadziesiąty, obchodził w poniedziałek, w Guadalajara, gospodarzem 1000 Masters 1000 w październiku, gdzie znajdą się wśród nominowanych.

Padusa powiedział w transmisji wideo, przedstawiając turniej, który zgromadzi najlepszych 64 graczy na świecie od 17 do 23 października.

Guadalajara w zachodnim Meksyku była gospodarzem finału Masters w zeszłym roku, który Muguruza wygrał z Padusą w półfinale, a teraz jest gospodarzem tegorocznego finału Masters 1000, który odbędzie się na twardym gruncie.

– Tłum w Guadalajarze był niesamowity; pasjonują się, kochają sport, a ja miałam wspaniałe doświadczenie – powiedziała Muguruza, odnosząc się do swojego zwycięstwa w Turnieju Nauczycieli, pokonując Estońską Annette Kontaveit.

Enrique Alfaro, gubernator Jalisco, udzielił wsparcia turniejowi, który określił jako okazję do obrony zasad, za którymi opowiada się WTA, takich jak równość płci i modernizacja infrastruktury sportowej.

„Sprostamy wyzwaniu” – powiedział polityk, który obiecał budżet w wysokości co najmniej 1 miliona dolarów na kompleks stadionowy, na którym będą rozgrywane zawody.

Guadalajara Open Director, Gustavo Santusque, określił przyjęcie 64 najlepszych graczy na świecie jako ogromne zaangażowanie i uczcił, że goszcząc Masters 1000, meksykańskie miasto znalazło się na tym samym poziomie, co inne czołowe miasta, takie jak Indian Wells, Miami, Madryt , Rzym, Toronto i Cincinnati.

Polka Ega Świątek, Czeszka Barbora Krijkova, Hiszpanka Paula Padusa, Greczynka Maria Skari i Estończyk Kontaveit zajmują dziś czołowe miejsca w rankingu WTA, a pierwsze 64 z nich grają w Guadalajarze.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.