Guillermo Rojo, sportowiec i astronauta: Misja na Księżyc… w Polsce

Guillermo Rojo, sportowiec i astronauta: Misja na Księżyc… w Polsce

czerwony William To nie koniec Właśnie brał udział w Mistrzostwach Świata IAAF w Lekkoatletyce Paraolimpijskiej, które odbyły się w Paryżu – jako dowód Gerard Descarega który niedawno wywalczył srebro w biegu na 400 m T11 (całkowicie ślepy), choć gość z Tarragony zrobił to z José Marvim jako przewodnikiem, bo Rojo doznał kontuzji w pierwszej rundzie – i od razu pojedzie do Polski.

Rogo, który jest też jednym z liderów w dziedzinie przygotowania fizycznego astronautów, pojedzie tam, by wziąć udział w podobnej misji kosmicznej. Człowiek z Madrytu, który w rozmowie z wolność cyfrowa Kilka lat temu ponownie wypowiedział się na temat tego medium, zdradzając swoje najbliższe plany na przyszłość: uczestniczyć w nim Misja UCAM Nike IIktóry jest organizowany przez Centrum Badawcze LunAres – które współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i NASA, a także innymi instytucjami akademickimi i prywatnymi firmami związanymi z przestrzenią kosmiczną – i odbędzie się w Polska.

Przez piętnaście dni (21 lipca – 6 sierpnia) Rogo i reszta załogi będą odtwarzać warunki misji na Księżycu w wojskowym hangarze, symulując uwięzienie, izolację i ograniczone zasoby. „Nie będziemy mogli wyjść, nie będziemy mogli komunikować się z naszymi rodzinami, nie będziemy wiedzieć, czy jest dzień, czy noc, zostaniemy pozbawieni jakichkolwiek wiadomości” – powiedział Guillermo Rojo w nagraniu wideo: sam wysłał do wolność cyfrowa.

Jest to seria eksperymentów biologicznych, technologicznych, społecznych i psychologicznych w celu „potwierdzenia technologii”. program szałwiaKierowany przez NASA plan załogowych lotów kosmicznych, którego celem jest ponowna eksploracja Księżyca i sprowadzenie „pierwszej kobiety i następnego mężczyzny”, w szczególności w region księżycowego bieguna południowego do końca 2024 r.

„To będzie prawdziwe wyzwanie. Będziemy monitorowani 24 godziny na dobę i będzie to dość niezawodna replika, która przybliży nas do tego, czym jest Księżyc. Może nam pomóc zrobić krok naprzód, aby ludzie mogli wrócić na Księżyc Z zabezpieczeniami i być może dla innych ciał planetarnych” – zauważył. Guillermo Rojo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *