Gwiazda baseballu zostaje oskarżona o bycie prostytutką

Gwiazda baseballu zostaje oskarżona o bycie prostytutką

W kalifornijskiej gazecie The Morning w lipcu 1919 roku ukazał się następujący komentarz:
Pani Ida SchnallJest dumna z tego, że jest bardzo wysportowana, ale zachowuje się jak suka. Pozwoliła nawet opublikować zdjęcie, na którym jest w kostiumie kąpielowym i pokazuje pośladki, ponieważ materiał jest bardzo blisko jej skóry.

Przeczytaj także: Tovar był bardzo produktywny podczas zwycięstwa Rockies

Prawdę mówiąc, czarny garnitur zakrywał go od szyi aż po stopy. Oznacza to, że nic nie zostało ujawnione. Jak dziś zareagowałaby ta gazeta na nić dentystyczną lub pośladki?

Ida była zwycięską sportsmenką i wybitną aktorką. Kiedy obrażała tę gazetę, miała trzydzieści parę lat, urodziła się w Polsce – tak, była Polką! – w roku 1889, 27 sierpnia. Aż do swojej śmierci, w wieku 83 lat, 14 lutego 1973 roku w Los Angeles, był osobą publiczną, w stu procentach oddaną sportowi oraz aktorstwu w teatrach i kinie.

Była tak atrakcyjną artystką i tak znakomitą sportsmenką, że Robert L. Ripley umieścił ją w jednym z rozdziałów swojej serii „Nawet jeśli w to nie wierzysz”, opublikowanej w setkach gazet.

Ripley narysowała ją z rakietą tenisową pod pachą i napisała: „Ida Schnall, sportsmenka. Ma rekordy w… i listę 16 dyscyplin sportowych, w tym baseballu.

Rok temu 17 września 1923 roku, mając 34 lata, dokonała wyczynu, który zadziwił świat baseballu, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Jak mówi Katie: „Mimo swoich umiejętności baseballistki, Ida została wykluczona z zawodów mężczyzn, dlatego zdecydowała się ogłosić, że jako miotacz pokona najlepszą męską drużynę w okolicy.

Ich determinacja była tak wielka, że ​​zadzwonili tego popołudnia, w poniedziałek 17 września 1923 roku, aby zagrać w piłkę w Simi Valley Park. Dziewięć kobiet, z Idą w roli melonika, przeciwko selekcji najlepszych zawodniczek regionu.

Pierwszy rzut pięknej kobiety był fatalny, tak wysoki, że piłka wpadła prosto do tylnej siatki. Mężczyźni śmiali się, niektórzy gwizdali. Panie szeptały.
Przed drugim porodem do domu Ida potrzebowała kilku sekund, aby się skupić. Spojrzał w dół, jakby odliczał do ziemi.

Nagle znowu zaczął rzucać. Przez nieco ponad dwie godziny jego kontrola i prędkość były doskonałe. W dziewięciu rundach zdobyli siedem trafień i jeden home run. Jednak zanotowała pięć potrójnych wyników, dwa deble i dwa serie, co daje wynik na korzyść kobiet pięć do dwóch.

Po 27. meczu gracze ruszyli głową w przód, aby opuścić mały park, podczas gdy baseballiści hałasowali na środku boiska, świętując zwycięstwo.
Prasa regionalna szeroko opisywała mecz. Jedna z Simi Valley nosi tytuł: „Kobiety pokonują mężczyzn w historycznym meczu”.

Uwielbiała być fotografowana

Ida Schnall została sfotografowana w setkach pozach. Jednym z jego hobby było robienie zdjęć dla fotografów. Jej przyjaciele żartowali z tego, jak dostosowuje swoje ciało i uśmiecha się, gdy widzi kamerę.

Brak informacji o jego spadkobiercach. Historycy publikowali nawet różne daty urodzin i śmierci.

Nawet Ty Cobb powiedział o niej: „Wyrazy uznania nie tylko dla pań z całego świata, ale dla wszystkich sportowców. Urodziłeś się ze specjalnymi zdolnościami. A także bardzo piękny.”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *