Gwiazdy przelatujące blisko Układu Słonecznego zmieniają klimat Ziemi

Gwiazdy przelatujące blisko Układu Słonecznego zmieniają klimat Ziemi

the gwiazdy Przejście w pobliżu naszego Układu Słonecznego zmieniło długoterminową ewolucję orbit planet, w tym Ziemi, a co za tym idzie Zmienili nasz klimat.

Przynajmniej do takiego wniosku doszli naukowcy z Planetary Science Institute (PSI) w badaniu opublikowanym w czasopiśmie. Listy do dzienników astrofizycznych.

„Jednym z powodów, dla których jest to ważne, jest to, że dane geologiczne pokazują, że zmiany w… Ekscentryczność orbity Ziemia towarzyszy wahaniom klimatu Ziemi. Jeśli chcemy lepiej zbadać przyczyny starożytnych anomalii klimatycznych, ważne jest, aby mieć pojęcie, jak wyglądała orbita Ziemi podczas tych wydarzeń” – mówi naukowiec. Nathan A. Capew oświadczeniu PSI.

Przykład odcinka tego typu, jaki podaje: Maksimum termiczne paleocenu i eocenu Kiedy 56 milionów lat temu Temperatura Ziemi wzrosła od 5 do 8 stopni Celsjusza. „Zasugerowano już, że ekscentryczność orbity Ziemi była podczas tego zdarzenia niezwykle duża, ale nasze wyniki pokazują, że możliwy jest szerszy zakres zachowań orbitalnych, niż wcześniej sądzono” – zauważa.

Symulacje (biegnące wstecz) służą do przewidywania przeszłej ewolucji orbitalnej Ziemi i innych planet należących do Słońca. Przypomina to prognozowanie pogody. Technika staje się mniej precyzyjna Ponieważ rozciąga się na dłuższe okresy ze względu na wykładniczy wzrost niepewności. Wcześniej w tych „przewidywaniach wstecznych” nie uwzględniono wpływu gwiazd przechodzących blisko Słońca.

Gdy Słońce i inne gwiazdy krążą wokół centrum Drogi Mlecznej, mogą przechodzić blisko siebie, czasami w promieniu dziesiątek tysięcy jednostek astronomicznych (AU), przy czym 1 AU to odległość między Ziemią a Słońcem. Nazywa się to spotkaniami gwiazd. Na przykład gwiazda przechodzi w odległości 50 000 jednostek astronomicznych od Słońca średnio co milion lat, a gwiazda przechodzi w odległości 10 000 jednostek astronomicznych od Słońca średnio co 20 milionów lat. Symulacje w tym badaniu uwzględniają tego typu zdarzenia, podczas gdy większość wcześniejszych podobnych symulacji tego nie uwzględnia.

Jednym z głównych powodów, dla których ekscentryczność orbity Ziemi zmienia się w czasie, jest to, że otrzymuje ona… Regularne zakłócenia Wśród gigantycznych planet w naszym Układzie Słonecznym (Jowisz, Saturn, Uran i Neptun). Kiedy gwiazdy przechodzą blisko naszego Układu Słonecznego, zakłócają orbity gigantycznej planety, zmieniając w ten sposób ścieżkę orbity Ziemi. Zatem planety-olbrzymy służą jako łącznik między Ziemią a przelatującymi gwiazdami.

Kiedy symulacje uwzględniają ślady gwiazd, okazuje się, że niepewność orbity rośnie szybciej, a horyzont czasowy, powyżej którego przewidywania z tych odwrotnych symulacji stają się niewiarygodne, jest nowszy niż wcześniej sądzono, powiedział Cape. Oznacza to dwie rzeczy: były wcześniejsze okresy w historii Ziemi, kiedy nasza pewność co do tego, jaka jest orbita Ziemi (na przykład jej mimośród lub stopień rotacji) była bardzo duża, a stan orbity nie był tak naprawdę znany; Efekty tranzytujących gwiazd umożliwiają powstanie systemów ewolucji orbit (długie okresy szczególnie wysokiego lub niskiego mimośrodu), których nie przewidywały poprzednie modele.

„Mając na uwadze te wyniki, zidentyfikowaliśmy także nowo znane przejście gwiazdowe, gwiazdę podobną do Słońca HD 7977, które miało miejsce 2,8 miliona lat temu i które było prawdopodobnie wystarczająco silne, aby zmienić przewidywania symulacyjne dotyczące obrotu Ziemi. Dalej niż około 50 milionów rocznie, powiedział Cabe.

Jednak obecna niepewność obserwacyjna co do odległości najbliższego spotkania HD 7977 jest duża i waha się między 4000 a 31 000 jednostek astronomicznych. „W przypadku dłuższych odległości spotkania HD 7977 nie będzie miał znaczącego wpływu na odległość spotkania do Ziemi. Jednak w pobliżu mniejszego końca zakresu prawdopodobnie zmieni nasze oczekiwania co do przeszłej orbity Ziemi”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *