Hakerzy żądają od Apple 50 milionów dolarów za skradzione zdjęcia przyszłych MacBooków

Hakerzy żądają od Apple 50 milionów dolarów za skradzione zdjęcia przyszłych MacBooków

Zdjęcie: Archiwum

Grupa hakerów rosyjskiego pochodzenia poprosiła Apple o 50 milionów dolarów w zamian za niepublikowanie skradzionych informacji dostawcy firmy na temat nowych modeli MacBooków, nad którymi pracuje, według doniesień specjalistycznych gazet.

Grupa rosyjskich „hakerów”, nazywających siebie REvil, uzyskała dostęp do wewnętrznych dokumentów Quanta, tajwańskiej firmy produkującej MacBooki i inne urządzenia dla Apple, oraz uzyskała różne zdjęcia i wykresy pokazujące numery seryjne, rozmiary i inne informacje związane z elementami komputera .

To bardzo cenna informacja dla konkurentów Apple, dlatego hakerzy proszą firmę, aby Tim Cook wykorzystał 50 milionów dolarów, aby ich nie upublicznić, rodzaj wymuszenia znany jako „oprogramowanie ransomware”.

Aby udowodnić, że napad się powiódł i że mają materiał, REvil opublikował już kilka zdjęć w tak zwanej ciemnej sieci, gdzie można już zobaczyć logo Apple, i zagroził, że będzie kontynuował publikowanie materiałów do czasu uzyskania okupu. . Zapłacić.

Jak zwykle w takich przypadkach firma z Cupertino (Kalifornia) nie potwierdziła faktów, ale dostawca, którego dotyczy problem, Quanta, przyznał w oświadczeniu, że jego serwery były celem cyberataku.

Na swoim blogu w ciemnej sieci „hakerzy” zapewniają, że początkowo zwrócili się do Quanty o zapłacenie okupu, ale z powodu jego odmowy zdecydowali się skierować prośbę do Apple, które do 1 maja pozwolili mu zapłacić 50 dolarów. Milion dolarów.

Szantaż przeciwko Apple ma miejsce w tym samym tygodniu, w którym firma zorganizowała swoje pierwsze duże wydarzenie w 2021 roku, ponieważ głównymi nowościami było całkowite przeprojektowanie wysokiej klasy komputera iMac, który stracił swoją grubość i jest dostępny w siedmiu różnych kolorach, a integracja iPada Pro z chipem produkcyjnym M1.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *