Handel ludźmi, inna wojna na Ukrainie

Madryt.- The Wojna na Ukrainie Handel ludźmi staje się dla mafii wyjątkową okazją, zwłaszcza że wiele przesiedlonych kobiet i dzieci polega na opcjach osób trzecich, aby uciec z konfliktu i opuścić kraj.

Ostrzegany przed problemami we wdrażaniu wspólnego planu przeciwko Unii Europejskiej (UE) Handel ludźmi, W kontekście wojny na Ukrainie, w celu udzielenia pomocy potencjalnym ofiarom i zwalczania ryzyka nasilenia tej nielegalnej praktyki konfliktem zbrojnym.

Jednym z celów programu europejskiego jest podnoszenie świadomości zagrożeń związanych z handlem ludźmi, wzmacnianie prewencji tej przestępczości oraz udzielanie doraźnej pomocy. Ukraina Jest to jeden z największych przejawów jednej z najbardziej aktywnych mafii handlu ludźmi w Europie, tradycyjnie działającej w połączeniu z innymi europejskimi siatkami przestępczymi.

Dodaje: Ukraina będzie „długoterminowo” obecna w Wielkiej Brytanii w obliczu „zmęczenia wojną”: Boris Johnson

Plan obejmuje poprawę egzekwowania prawa i reagowania sądów na handel ludźmi; Poprawa wczesnego wykrywania, wsparcia i ochrony ofiar, a także przeciwdziałanie zagrożeniom handlu ludźmi w krajach spoza UE, zwłaszcza na Ukrainie Moldova

„Dane społeczne pokazują, że kobiety i dzieci są szczególnie narażone na handel ludźmi: 75% ofiar w UE” Panie i Panowie, A 92% ofiar handlu w celu wykorzystywania seksualnego to ofiary, podczas gdy dzieci stanowią około jednej czwartej ofiar ”- powiedziała Komisja Europejska.

Według danych administracji europejskiej od wybuchu wojny na Ukrainie od wybuchu wojny na Ukrainie wjechało do krajów UE ponad 5,4 mln osób.

Większość osób opuszczających Ukrainę to kobiety i dzieci: do tej pory zarejestrowano ponad 13 000 dzieci bez opieki lub dzieci w separacji, co wskazuje na wysokie ryzyko ukraińskich uchodźców działających w obliczu działalności mafii transportowej, podała komisja w oświadczeniu. Ludzie.

The Systemy humanitarne I nie ma zapisów o liczbie osób przemycanych do agencji międzynarodowych, między innymi z powodu braku kontroli nad imigrantami spowodowanej wojną, ale twierdzą, że wielki wpływ IDPs jest doskonałą pożywką dla ten. Rodzaj przestępstwa, który może zwiększyć liczbę ofiar.

W oświadczeniu wydanym 12 kwietnia The Zastępca Wysokiego Komisarza ds. Ochrony Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), Gillian Trix, Choć hojność i solidarność uchodźców z Ukrainy była wzorowa i zachęcająca, ostrzegła, że ​​państwa powinny zapobiegać wykorzystywaniu tej sytuacji przez kłusowników i siatki przestępcze. „Jesteśmy w stanie najwyższej gotowości i ostrzegamy uchodźców przed niebezpieczeństwami kłusowników i siatek przestępczych, które mogą próbować wykorzystać swoją bezbronność lub skusić ich obietnicami, takimi jak bezpłatny transport, schronienie, zatrudnienie lub inne formy pomocy” – powiedział urzędnik.

UNHCR Uznaje, że nie jest możliwe ustalenie, ilu uchodźców padło ofiarą nadużyć lub porywaczy. Jednak Nadia Abu-Amr, która koordynuje działania UNHCR na rzecz zapobiegania wykorzystywaniu i nadużyciom seksualnym w Polsce, mówi, że zagrożenia są jasne.

Dodał: Meksyk wzywa ONZ do uzgodnienia sposobów uwolnienia produkcji zboża z Ukrainy.

czerwone światła

Najbardziej oczywiste z nich, według Organizacja Narodów Zjednoczonych, Wiele ukraińskich kobiet i dzieci opuściło swoje domy. Kolejną czerwoną flagą jest brak kontroli na wielu przejściach granicznych, gdzie nie ma organizacji zajmującej się rejestracją wolontariuszy z Ukrainy lub monitorowaniem grup lub osób.

Nadia podkreśla, że ​​po przekroczeniu granicy przez wielu uchodźców kolejnym czynnikiem ryzyka jest chęć jak najszybszego kontynuowania podróży. Polska.

„The Transport publiczny Jest bezpłatny dla uchodźców z Ukrainy, ale jest wielu, którzy próbują dostać się tam tak szybko, jak to możliwe, więc wsiadają do pojazdu tych, którzy je zapewniają” – powiedział koordynator UNHCR.

Przeczytaj także: USA zapewnią Ukrainie 1 mld dolarów pomocy wojennej

„Tutaj [en Polonia] Wolontariusze są wspaniali, a ich szybkie zaangażowanie jest ogromną pomocą w reagowaniu na zdarzenia, które pojawiają się bez ostrzeżenia. Jest to jednak miecz obosieczny ”- mówi Nadia, nie wiedząc, skąd pochodzą wszyscy wolontariusze, którzy zgłaszają się, aby pomóc przesiedlonym.

Kiedy Angelina (18) przyjechała do Polski z Ukrainy, była tak zmęczona, że ​​włączyła lokalizator na swoim telefonie komórkowym i udostępniła lokalizację znajomemu, ale bez pytania o tożsamość zgodziła się, by zabrał ją do miejsca przeznaczenia jakiś nieznajomy. Ją. Mężczyzna w końcu zabrał ją tam, gdzie miała się udać, ale niebezpieczeństwa w takich sytuacjach są oczywiste, twierdzi UNHCR.

The Kontrola granic Niektórzy wolontariusze zaaranżowali dla siebie, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a uchodźcy sprawdzili tożsamość osób, które zgłosiły się do jazdy swoimi pojazdami. Między innymi fotografują prawo jazdy i starają się, aby przesiedleńcy nie podróżowali sami.

Kiedy rozpoczął się kryzys, UNHCR rozpoczęło kampanię uświadamiającą w celu dystrybucji towarów drukowanych wśród uchodźców po obu stronach granicy, aby mogli nauczyć się, jak się chronić i zgłaszać przestępstwa. Nieodpowiednie zachowania seksualne.

W przypadku Ukrainy prawdopodobieństwo uprowadzenia aktywnych mafii znacznie wzrasta, ponieważ kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników opieki instytucjonalnej w Europie: około 1,3% dzieci mieszka w jakiejś formie placówki opiekuńczej. Zwłaszcza tych, którzy są wrażliwi, jeśli zdarzy im się opuścić firmę z powodu operacji Wojna.

„W każdym kryzysie dzieci, które nie mają opiekunów ani ojcowskich lub matczynych wzorów do naśladowania na Ukrainie, są zagrożone nadużyciami, wyzyskiem, porwaniami i porzuceniem” – ostrzega. Uratować dzieci, Wzywa europejskie rządy do podjęcia kroków w celu zapobieżenia uwolnieniu tych nieletnich.

Czytaj też: Przywódca NATO wzywa Ukrainę do zwiększenia dostaw nowoczesnej broni

„Wojna zabiła ponad milion dzieci, ale większość dzieci w instytucjach wciąż jest uwięziona w kraju. Te dzieci są najbardziej bezbronne na Ukrainie i stoją w obliczu największego ryzyka uprowadzenia, nadużycia i innych form wyzysku. Irina Sakojan, Dyrektor Organizacji Humanitarnej na Europę Wschodnią.

Rzadko zmienia się tryb pracy sieci przesyłowych Konflikt ukraiński: Ofiarom oferują pracę, mieszkanie, transport lub jedzenie, a następnie, gdy już się zaakceptują, zmuszają je lub grożą do świadczenia pomocy seksualnej lub usług, na które nie wyrażają zgody. Ostatecznym miejscem docelowym ofiar są zazwyczaj burdele w różnych krajach Europy Środkowej i Zachodniej, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na płatny seks, gdzie kobiety są zmuszane do prostytucji lub wykonywania prac domowych w niewolniczych warunkach.

Szczególnie aktywne na starym kontynencie są mafie przemytnicze z Europy Wschodniej, zwłaszcza z Albanii, Bułgarii, Rosji, Ukrainy i Rumunii, przy współudziale organizacji przestępczych z innych krajów, takich jak Hiszpania, Włochy, Holandia czy Niemcy. Kobiety, które poświęciły się prostytucji, odgrywają znaczącą rolę w tych siatkach przestępczych Ofiary.

Zapisz się tutaj Otrzymuj bezpośrednio na swój e-mail nasze biuletyny z bieżącymi wiadomościami, opiniami, planami weekendowymi, Katarem 2022 i wieloma innymi opcjami.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.