Hank, aplikacja, która bawi i łączy osoby powyżej 55 roku życia

Kiedy mówimy o rozwoju technologicznym i mediach cyfrowych, zwykle zapominamy o nas starsi. W rzeczywistości istnieje stereotyp, że na przykład ludzie w wieku powyżej 55 lat są głupi w kwestii technologii. Zwykle generalizujemy i wykluczamy, chociaż po zamknięciu spowodowanym pandemią pokazali, że potrafią obsługiwać technologię, uczestniczyć w sieciach społecznościowych, a nawet organizować wideokonferencje na platformach takich jak Zoom lub planować, rezerwować i opłacać wakacje za pomocą aplikacji z domu i telefon komórkowy.


motek

Tam, gdzie większość z nas widzi tech hack, przedsiębiorca Brian Park Zobaczył możliwość pracy. Nazwij jego pracę po motek Jest to platforma cyfrowa, która pomaga osobom w wieku powyżej 55 lat nawiązać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach i uczestniczyć w szeregu wydarzeń i zajęć, od obserwacji ptaków, przez spacery z psami, po grupy LGBTQ i skoki spadochronowe.

W rozmowie z serwisem kryzys technologicznyPark wyjaśnia, że ​​po dziesięciu latach pracy w firmach technologicznych zdał sobie sprawę, że wszystko, co stworzył, było dla ludzi takich jak on, w wieku 40 lat lub młodszych: „Przypomniało mi się uprzedzenie związane z wiekiem, które jest tak oczywiste w technologii. branży, której nie rozumieją starsze pokolenia”. Nie chcemy lub nie chcemy nowych technologii. Dlatego nikt nie projektuje rozwiązań z myślą o osobach po 55. roku życia. Ale to prawdziwe nieporozumienie, ponieważ w rzeczywistości są to ci sami ludzie, którzy opanowali Atari i kupili pierwszy iPhone!

Wbrew pozorom plik . dorośli powyżej 55 Kupują i inwestują w rozrywkę prawie zawsze. Według Park, w Stanach Zjednoczonych sektor wydaje w tej dziedzinie ponad 120 miliardów dolarów rocznie, chociaż istnieje niewiele narzędzi i aplikacji, które pomagają im ustalić, jakie działania należy wykonać. Chociaż prawdziwym motorem Hanka jest możliwość, że użytkownicy tej grupy będą mogli nawiązać kontakty towarzyskie i poznać więcej osób.

Firma właśnie zebrała ponad 7 milionów dolarów kapitału zalążkowego i chociaż jest obecnie dostępna tylko w Nowym Jorku, planuje przenieść ją do całych Stanów Zjednoczonych, a później do innych krajów na świecie.

Często, kiedy myślimy o założeniu firmy, patrzymy w to samo miejsce, które miało wielu przed nami. Podejście Parka jest małą lekcją, ponieważ patrząc na segment populacji poza stereotypami i założeniami, znalazł realną szansę biznesową.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.