„Happiest Kid on the Block” autor gwiazdy Harvey Karp dla rodziców

„Happiest Kid on the Block” autor gwiazdy Harvey Karp dla rodziców

Kiedy Harvey Karp przechadza się po lotniskach, często czuje się przytłoczony przez nieznanych mu mężczyzn. Pediatra jest gwiazdą rocka od pokoleń amerykańskich rodziców – jego bestsellerowa książka „Najszczęśliwszy dzieciak w budynku” Obchodząca swoje dwudziestolecie, stała się obowiązkowa dla milionów rodziców głęboko w okopach noworodków z jednego prostego powodu: demistyfikuje noworodki i mówi (często pozbawionym snu) czytelnikom, jak uśpić ich dzieci.

„Będąc pediatrą, jesteś częścią rodziny” – mówi Karp, który stworzył również popularne Snoo, inteligentne łóżko do spania, które automatycznie usypia dziecko. „Moje serce się raduje”.

Pierwotnie książka miała inny cel.

„Chciałem napisać książkę o kolce”, mówi, opisując częsty i długotrwały płacz niemowląt, stan, na który nie ma gwarancji wyleczenia.

„Powiedziałem marketerom:„ Co sądzisz o nazwie leczenia Carb Colic? Bardzo dobrze, prawda? Powiedzieli: To fajna aliteracja, ale nigdy jej nie kupimy. Nikt nie przeczyta tej książki. Powiedzieli: Pomyśl o pozytywnym imieniu. Coś jasnego i szczęśliwego.”

Tak narodziła się klasyczna gra.

Karp mówi, że początkowo chciał napisać książkę, która pomoże rodzicom zapobiegać kolkom, ale specjaliści od marketingu obawiali się, że się nie sprzeda. Zamiast tego skup się na noworodkach.
Harvey wynalazł słynnego karpia Snoo.
Harvey wynalazł słynnego karpia Snoo.
AFP przez Getty Images

Karp mówi o terminie, dodanym do słownika Merriam-Webster w tym roku, który opisuje pierwsze trzy miesiące po urodzeniu dziecka i przystosowaniu się do życia poza macicą. „Musisz zrozumieć, że Twoje dziecko rodzi się 3 miesiące przedwcześnie, a macica to symfonia dźwięków, za każdym razem, gdy matka chodzi lub oddycha. Kiedy to zrozumiesz, zrozumiesz, że umieszczenie dziecka w łóżeczku jest równoznaczne z sensoryką pozbawienie.” W tym celu stworzył 5S do uspokojenia noworodków: otulacz (mocno owijając dziecko w otulacz, symulując czucie macicy); pozycja na boki lub brzuch (idealna pozycja do uspokojenia dziecka); zamknij się (hałas, z którego wyciszane są wszystkie dzieci, ponieważ brzmi jak macica); bujanie (małe, precyzyjne ruchy przy jednoczesnym podparciu szyi i główki dziecka); I ssanie (lizak).

Karp jest także autorem „Najszczęśliwszy mały chłopiec na ziemi” Śledź „Najszczęśliwsze dziecko”. Najszczęśliwsze dziecko. Karp wyjaśnia: „Podstawą książki dla małych dzieci jest to, że małe dzieci nie są małymi dziećmi – są jaskiniowcami”. „Są niecywilizowani i uparci”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.