Happy Nairo Quintana Dzień 1 Tour de Luxembourg

14 września 2021 – 14:51

Boyacense zakończył swój debiut na piątym polu dnia otwarcia.

Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck Quic Step) rozpoczął jazdę Tour of Luxembourg od zwycięstwa we wtorek na pierwszym etapie, rozpoczynając i kończąc w stolicy i na 140-kilometrowej trasie.

23-letni biegacz z Caldas da Rainha najszybciej ukończył skocznię, która postawiła na scenie kandydatów do etapu generalnego.

bagno: Najlepsze kolumbijskie rowery w El Espectador

Z czasem trzech godzin, 16 minut i dziewięciu sekund Portugalczyk podniósł ręce przed Holendrem Bokiem Mollemą (Trek), Szwajcarem Marc Hershey (ZEA), francuskim Champusin (Ag2r) i Kolumbijczykiem Nairo Quintana (Arcaia).

Boyacense spisał się dobrze na początku wyścigu i przygotowuje się do walki o mistrzostwo.

Plus: Liga Mistrzów UEFA: To będą mecze Kolumbijczyków na pierwszym spotkaniu

Esteban Chaves, jeden z pozostałych Kolumbijczyków w wyścigu, finiszował na 17 miejscu w tym samym czasie, gdy Quintana dotarła do peletonu.

Almeida podpisał 56. zwycięstwo Dekoninca i jego piąty w sezonie, w tym ostatnią trasę w Polsce w klasyfikacji generalnej.

Dzień został poruszony lotem pięciu kolarzy, w tym Hiszpana z Burgos BH ngel Fuentes i Nowozelandczyka Jacka Bauera (Team BikeExchange), najbardziej walecznego w końcowej części etapu, zamykającego Cota de Stafelter na szczycie, do około 10km od mety.

Na ostatnim podjeździe blisko mety zaatakował Francuz Gisbert (Arkéa-Samsic), zderzając się z Bauerem. Wydawało się, że ma w ręku etap, ale kandydaci pojawili się dwa kilometry przed metą. Następnie Gaudu (Groupama) spróbował i uzyskał niewielką przewagę. Reakcja Almeidy była natychmiastowa, wszedł na scenę i zawęził tę opcję do 30-osobowej grupy.

bardzo: Martha Bayona: Wrócą czasy świetności kolarstwa

Ze względu na szybkość nie było wiele dyskusji, Almeida był najsilniejszy, wygrał etap i założył koszulkę pierwszego kapitana, który będzie go bronił o cztery i sześć sekund przed odpowiednio Mollemą i Hisarchi na drugim etapie, którego będzie bronić. W najbliższą środę odbędzie się między Steinfurt i Eschdorf na dystansie 186,1 km.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *