Harris ogłosi, że w misji lądowania na Księżycu NASA weźmie udział osoba spoza Ameryki

Harris ogłosi, że w misji lądowania na Księżycu NASA weźmie udział osoba spoza Ameryki

Benjamin Silverstein, niezależny analityk kosmiczny, powiedział, że dodanie międzynarodowego astronauty mogłoby usprawnić współpracę Stanów Zjednoczonych i ich partnerów w przestrzeni kosmicznej, usprawniając sposób, w jaki „unikają konfliktów lub rozwiązują niezamierzone zakłócenia”.

Przed środą NASA ogłosiła jedynie, że w ramach programu Artemis wyląduje na Księżycu pierwsza kobieta i pierwsza osoba kolorowa.

W misji Artemis 3, obecnie zaplanowanej na grudzień 2025 r., weźmie udział czterech astronautów, z których dwóch wyląduje na Księżycu i przeprowadzi eksperymenty naukowe. Jednak według brytyjskiego dziennika „Daily Mail” misja może zostać przesunięta do 2027 roku
Raport Rządowego Biura Odpowiedzialności

.

Nie jest jasne, który kraj będzie tym szczęśliwcem, który weźmie udział w wycieczce, ale w ostatnich latach niektórzy wyrazili zainteresowanie. Francja wykazała się największym postępem, jeśli chodzi o swoje zamiary poza planetą.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział Harrisowi: „Mam dla ciebie kandydata na Księżyc”.
Kiedy poznał męża

W zeszłym roku w siedzibie NASA.

Zawodnikiem stojącym obok niego był 44-letni Thomas Pesquet, który po raz pierwszy został wybrany na astronautę ESA w 2009 roku i od tego czasu dwukrotnie odwiedził Międzynarodową Stację Kosmiczną. Macron wyraźnie powiedział, że Pesquet chce być częścią Artemidy III.

Artemis 1 to bezzałogowa kapsuła kosmiczna Orion zbudowana przez firmę Lockheed Martin, która przeleciała wokół Księżyca pod koniec 2022 roku. Artemis 2 będzie obejmować misję załogową obejmującą lot wokół Księżyca.

Dla Waszyngtonu sensowne jest wybranie europejskiego partnera do misji na powierzchnię Księżyca.

ESA dostarcza już moduły napędowe do misji Artemis, które umożliwiają należącemu do NASA statkowi kosmicznemu Orion manewrowanie na orbicie. W ramach umowy wymiany te dostawy technologii zabezpieczają miejsca w ESA w Paryżu w załogowych misjach kosmicznych. Jednak nie oczekiwano, że umowa będzie obejmować miejsce na Artemis III.

W takim razie „to dobry następny krok”.
Dodanie kanadyjskiego astronauty Jeremy’ego Hansena

Silverstein opowiedziała o tegorocznym programie Artemis II.

Podczas środowego posiedzenia Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej skupiającego się na partnerstwach międzynarodowych Harris – który pełni także funkcję przewodniczącego rady – złoży oświadczenie przed przedstawicielami każdego z 33 krajów, które podpisały Porozumienia Artemis z NASA, niewiążące ramy definiujące pokojowe praktyki w przestrzeni kosmicznej. Obraca się po orbicie.

Porozumienia te, będące perełką polityki NASA przez ostatnie trzy lata, stoją w sprzeczności z chińskim projektem Międzynarodowej Stacji Badawczej Księżyca, który w najbliższej dekadzie planuje utworzenie koalicji krajów w celu zbudowania stałej bazy na Księżycu. Traktat podpisało kilka krajów, w tym Rosja i Wenezuela.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *