Harry Kane ma tylko jeden gol do wyrównania z Cristiano Ronaldo i Patrickiem Schickiem w aktualnej tabeli najlepszych strzelców Mistrzostw Europy | piłka nożna | Sporty

Kane dał Anglii zwycięstwo nad Danią w drugim półfinale mistrzostw Europy.

Harry Kane zapewnił Anglii zwycięstwo nad Danią w drugim półfinale Pucharu Europy swoim czwartym golem, zostawiając w tyle Cristiano Ronaldo i Czecha Patricka Schicka.

Kane nie wykorzystał rzutu karnego przyznanego przez holenderskiego sędziego Danny’ego McKelleya w dogrywce, ale złapał odrzucenie Kaspera Schmeichela i strzelił finałowe 2:1.

Napastnik Tottenhamu, który dorównał Gary’emu Linekerowi jako Anglikowi z największą liczbą goli w Europie i na Mistrzostwach Świata z 10 golami, pozyskał Romelu Lukaku z Belgii, Karima Benzemę z Francji i Emila Forsberga ze Szwecji.

Po zdobyciu pierwszego w turnieju gola z rzutu wolnego bezpośredniego Mikel Damsgaard strzelił swojego drugiego gola w turnieju, kończąc niepokonany stan Anglii, a Simon Keir strzelił swojego 11. gola samobójczego w Mistrzostwach Europy. (Dr)

ocena

Z 5 celami: Cristiano Ronaldo (3.) (Portugalia); Patrik Schick (1p) (Czechy).

Z czterema celami: Romelu Lukaku (s. 1) (Belgia); Karim Benzema (1 punkt) (Francja); Harry Kane (Anglia); Emil Forsberg (1p) (Szwecja).

Z trzema celami: Dollberg (Dania); Morata (Hiszpania); Stirling (Anglia); Wijnaldum (Holandia); Lewandowski (Polska); Seferovic i Xherdan Shaqiri (Szwajcaria).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *