Harry Kane prowadzi w rankingu Altmana Solona wśród najbardziej dochodowych brytyjskich sportowców

Londyn – (drut roboczy) – Harry Kane jest najpopularniejszą gwiazdą sportu w Wielkiej Brytanii w 2021 r., wynika z analiz Globalna ankieta sportowa 2021 Został on wdrożony przez Altman Solon, największą na świecie firmę doradztwa strategicznego skoncentrowaną wyłącznie na komunikacji, mediach i technologii (TMT). Analiza ankiety identyfikuje również znaczący wpływ finansowy światowych gwiazd, takich jak Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, na drużyny sportowe.

Sport od dawna jest definiowany terminem „żaden gracz nie jest większy od klubu”, ale to się zmienia. Kluby mogą teraz przełożyć popularność gwiazd na bankowość, a zwłaszcza szansę na zwiększenie przychodów poza ustalonymi modelami. Inwestorzy i kluby zdefiniowali różnicę między zwycięzcami a przegranymi, aby osiągnąć imponujące zwroty finansowe wykraczające poza tradycyjne źródła dochodów, nie tylko poprzez sukces na boisku lub dominację klubową, ale także poprzez to, kto inwestuje w najbardziej dochodowe gwiazdy z partnerem Altman Solon Ianem Loebem, media sportowe Ekspert powiedział: Największa atrakcja na świecie.

Piłkarze są największymi gwiazdami Wielkiej Brytanii, ale zawodnik Formuły 1 Hamilton jest najlepszy na świecie

Altman Solon 2021 Globalna ankieta sportowa Opiera się na opiniach 18 000 respondentów, w tym ponad 1000 w Wielkiej Brytanii, w 16 krajach Europy, obu Ameryk oraz Azji i Pacyfiku. Trzy gwiazdy Premier League, Harry Kane, Marcus Rashford i Raheem Sterling, znajdują się na szczycie listy najsłynniejszych brytyjskich sportowców. Dwukrotny mistrz Wimbledonu Andy Murray był czwarty, a za nim obrońca tytułu Lewis Hamilton.

Podczas gdy wszystkie pięć najlepszych gwiazd to Brytyjczycy, międzynarodowe gwiazdy stanowią resztę brytyjskiej pierwszej dziesiątki, w tym argentyński Lionel Messi, szwajcarska legenda tenisa Roger Federer, belgijski mistrz Kevin De Bruyne z Manchesteru, portugalska supergwiazda Manchester United, Cristiano Ronaldo i język hiszpański. Potęga tenisa Rafaela Nadala. Dla kontrastu, sportowcy z Wielkiej Brytanii nie zdobywają międzynarodowej drogi i tylko Lewis Hamilton ma globalny wpływ, pojawiając się w pierwszej dziesiątce list z sześciu krajów, w tym z Australii (10).NS Siedziba, Brazylia (6NS Siedziba), Niemcy (10NS siedziba), Włochy (8NS siedziba), Polska (7NS Miejsce), Hiszpania (8NS miejsce).

“Ważne jest, aby pamiętać, że lista pokazuje obecną przewagę męskich gwiazd wśród fanów sportu. Dzięki zwiększonym inwestycjom i telewizyjnym relacjom na temat kobiecej piłki nożnej i krykieta, a także fenomenalnemu sukcesowi Emmy Radocano w tenisie, mamy nadzieję, że zobaczymy wiele lepsza równowaga płci w przyszłości”.

Piłkarze i lokalne korzenie odgrywają globalne znaczenie

Gwiazdami lokalnego futbolu są także najlepsi sportowcy w Niemczech (Thomas Muller), Francji (Killian Mbappe), Włoszech (Giorgio Chiellini) i Polsce (Robert Lewandowski), a tenisista Rafael Nadal na czele listy w Hiszpanii. Wszyscy z 10 najlepszych sportowców w Stanach Zjednoczonych są pochodzenia lokalnego, na czele z rozgrywającymi NFL Tomem Bradym i Patrickiem Mahomesem. Piłka nożna dominuje w Ameryce Łacińskiej, znajdując się na szczycie listy gwiazd we wszystkich krajach: Argentynie, Brazylii (Lionel Messi), Kolumbii (Radamel Falcao) i Chile (Alexis Sanchez). Bokser Canelo Alvarez jest faworytem tłumów w Meksyku, a kanadyjskim typem jest Sidney Crosby z National Hockey League.

Kliknij Tutaj Najlepsi sportowcy w 16 krajach plus dodatkowe wyniki ankiet.

Wielka Debata: Messi kontra Ronaldo

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo znaleźli się na szczycie listy najsłynniejszych sportowców na świecie. Ankieta dodaje paliwa do trwającej rywalizacji między dwiema gwiazdami a ich fanami i wyznacza wyraźnego zwycięzcę na żądanie fanów. Messi cieszy się większym zainteresowaniem niż Ronaldo w dziewięciu krajach, przy czym ten ostatni jest bardziej popularny tylko w Polsce. Obie gwiazdy wniosły już znaczący wkład w finansowy sukces swoich nowych klubów, Paris Saint-Germain Messiemu, a Juventus i Manchester United Ronaldo. Dwie największe światowe supergwiazdy prowadzą trend w kierunku podpisów znanych graczy, którzy bezpośrednio płacą wiele korzyści finansowych swoim nowym zespołom lub spółkom macierzystym, obejmując takie obszary, jak ceny akcji, umowy poparcia, promocje i cyfrowe tokeny fanów.

Wyreżyserowane przez Altmana Solona Globalna ankieta sportowa 2021 Od sierpnia do września z ponad 18 000 uczestników w 16 krajach. Altman Solon wykorzystał swoje doświadczenie w 13 globalnych biurach do przeprowadzania ankiet i analizy danych. Więcej wyników zostanie opublikowanych w nadchodzących miesiącach, w tym trendy zainteresowania światowym sportem, świadomość usług OTT, strategie skierowane bezpośrednio do konsumentów, międzynarodowa baza fanów głównych mistrzostw USA i Europy oraz strategie partnerów medialnych.

Super Altman Solo

Altman Solon to globalna firma doradztwa strategicznego działająca w sektorach Telekomunikacji, Mediów i Technologii (TMT). Naszych doradców łączy pasja i intelektualna ciekawość TMT oraz współpraca z liderami rynku, konkurencyjnymi markami oraz inwestorami w tych branżach.

Nasza struktura zespołowa oparta na współpracy skupia ekspertów branżowych i analityków danych, którzy wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności do tworzenia realistycznych rozwiązań dla globalnych operatorów TMT. Wspieramy naszych klientów korporacyjnych w identyfikowaniu, opracowywaniu i wdrażaniu strategii korporacyjnych, nowych podejść do wejścia na rynek, innowacji cyfrowych oraz globalnych fuzji i przejęć. Pomagamy naszym inwestorom zrozumieć rynki, przeprowadzać należytą staranność i bez obaw podejmować decyzje obarczone wysokim ryzykiem.

Altman Solon powstał w wyniku fuzji Altman Vilandrie & Company i Solon Management Consulting w lipcu 2020 r., cementując dziesięcioletnie partnerstwo po obu stronach Atlantyku, tworząc największą na świecie firmę doradztwa strategicznego o wyjątkowym ukierunkowaniu. w segmentach TMT.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową www.altmansolon.pl.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *