Hawaje zgłosiły 111 przypadków nowego koronawirusa, ponieważ liczba zakażeń w całym stanie wzrosła do 31381

Hawaje zgłosiły 111 przypadków nowego koronawirusa, ponieważ liczba zakażeń w całym stanie wzrosła do 31381

Dzisiaj urzędnicy Hawajskiego Departamentu Zdrowia zgłosili 111 nowych przypadków Korona wirus Na poziomie stanu, zwiększając całkowitą liczbę przypadków w stanie od początku epidemii do 30 381.

Nie zgłoszono dziś żadnych nowych zgonów związanych z koronawirusem, ponieważ liczba zgonów w całym stanie utrzymuje się na poziomie 474.

Oficjalna liczba ofiar związanych z koronawirusem w stanie obejmuje 370 zgonów na Oahu, 53 na Hawajach, 47 na Maui, jeden na Kauai i trzech Hawajczyków, którzy zmarli poza stanem.

Liczba zgonów związanych z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła dziś 567 000, a liczba zakażeń w całym kraju przekroczyła 31,6 mln.

Według urzędników służby zdrowia, obecne w całym stanie nowe przypadki obejmują 93 przypadki na Oahu, 10 na Maui, 6 na Hawajach oraz u dwóch Hawajczyków zdiagnozowanych poza stanem.

Opublikowane dziś statystyki odzwierciedlają nowe przypadki infekcji, które zostały zgłoszone na oddział w piątek.

Całkowita liczba przypadków koronawirusa na wyspach od początku epidemii osiągnęła 24134 na Oahu, 3247 na Maui, 2642 na Hawajach, 200 na Kauai, 111 na Lanai i 35 na Molokai. Zdiagnozowano również 1012 Hawajczyków poza stanem.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli dziś również, że spośród całkowitej liczby zakażeń w stanie 1206 uznano za aktywne przypadki. Urzędnicy twierdzą, że uważają infekcje zgłoszone w ciągu ostatnich 14 dni za „liczbę zastępczą aktywnych przypadków”. Liczba aktywnych spraw w stanie wzrosła dziś o 18.

Według wyspy, Oahu ma 802 aktywne przypadki, Maui ma 281 przypadków, Big Island ma 118 przypadków, Kwai ma cztery przypadki, Molokai ma jedną, a Lanai nie ma sprawy.

Urzędnicy służby zdrowia policzyli w dzisiejszym spisie 5692 nowych wyników testu COVID-19, z dodatnim wskaźnikiem 1,9% w całym stanie. Średni stan pozytywnego wskaźnika przez 7 dni wynosi 1,6%, zgodnie z tablicą rozdzielczą danych COVID-19 z Hawajów.

W hawajskim podsumowaniu szczepionek COVID-19 podano, że w ramach stanowych i federalnych programów dystrybucji w piątek podano 1027849 dawek szczepionek. Ponad 34% Hawajczyków otrzymało co najmniej jedną dawkę w ramach stanowego systemu szczepień, ale liczba ta nie obejmuje tych, którzy zostali zaszczepieni w ramach programów federalnych.

Ze wszystkich potwierdzonych przypadków na Hawajach, 2077 wymagało przyjęcia do szpitala, a nowy szpital został dziś przyjęty na Maui przez stanowe służby zdrowia.

Osiem szpitali w całym stanie Hawajczyków zostało zdiagnozowanych i leczonych poza stanem. Spośród 2069 hospitalizacji w stanie, 1749 było na Oahu, 193 na Maui, 112 na Big Island, 9 na Kauai, 5 w Lanai i jedna na Molokai.

Według najnowszych informacji z hawajskiej tablicy rozdzielczej COVID-19 oddziału, w piątek rano w hawajskich szpitalach było łącznie 46 pacjentów, z których dziewięciu przebywało na oddziałach intensywnej terapii, a siedmiu na respiratorach.

Oahu przeszedł na mniej restrykcyjny poziom 3 czteropoziomowego planu naprawy gospodarczej miasta 25 lutego po tym, jak był na poziomie 2 od 22 października. Poziom 3 umożliwia spotkania towarzyskie i rekreacyjne na świeżym powietrzu dla maksymalnie 10 osób oraz restauracje z miejscami do spożywania posiłków. 10 osób przy stole, teraz więcej niż pięć. Burmistrz Honolulu Rick Plangiardi ogłosił 11 marca zmiany na poziomie 3, w tym zezwolenie na ponowne otwarcie barów w takich samych warunkach jak restauracje i przedłużenie godziny policyjnej do północy.

W zeszłym tygodniu Blangiardi powiedział, że Honolulu pozostanie na poziomie 3 miejskiego programu ponownego otwarcia COVID-19 przez co najmniej cztery tygodnie.

Według burmistrza średnia liczba przypadków w ciągu siedmiu dni w Oahu wynosi obecnie 55, a średni wskaźnik dodatni z siedmiu dni wynosi 1,9%.


Ta najświeższa wiadomość zostanie zaktualizowana, gdy będzie dostępnych więcej informacji.


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *