Helikopter marsjański przesuwa granice podczas czwartego lotu

Helikopter marsjański przesuwa granice podczas czwartego lotu

Czterofuntowy helikopter wykona czwarty lot nad Czerwoną Planetą w czwartek o godzinie 10:12 czasu wschodniego lub 12:30 lokalnego czasu marsjańskiego. Dane zaczną napływać z powrotem do pokoju kontrolnego w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Pasadenie w Kalifornii o godzinie 13:21 ET.

„Z odległości milionów mil Ingenuity zbadała wszystkie techniczne kwadraty, które mieliśmy w NASA, dotyczące potencjału lotu i kontroli na Czerwonej Planecie” – powiedział Lori Glaze, dyrektor Departamentu Nauk Planetarnych NASA.

„Przyszłe misje eksploracji Marsa mogą teraz z pewnością spojrzeć na dodatkową zdolność, jaką eksploracja powietrzna może wnieść do misji naukowej”.

Kreatywność to pokaz techniczny, co oznacza, że ​​ma ograniczony czas na osiągnięcie celów wyznaczonych przez jego zespół misyjny.

Dane z jego lotów testowych na Marsie w tym miesiącu mogą pomóc w projektowaniu innych helikopterów do latania na Marsie i innych planetach, które mogłyby służyć jako zwiadowcy zarówno dla statków kosmicznych, jak i astronautów.

Trzy główne cele kreatywności to przelot przez cienką atmosferę Marsa. Zademonstruj zasilany i kontrolowany lot na innej planecie; Podczas testów w terenie rozwinął umiejętności wykazane przez kreatywność. Wszystkie te cele zostały dotychczas osiągnięte podczas trzech lotów helikopterem.

DO. „Planujemy teraz rozszerzyć nasz zakres, szybkość i czas trwania, aby uzyskać więcej wiedzy na temat wydajności.

Zgodnie z czwartym planem lotu, Ingenuity wzniesie się do swojej zwykłej wysokości 16 stóp (5 metrów), a następnie poleci na południe na 276 stóp (84 metry). Będzie mijał skały, małe doły uderzeniowe i fale piasku i użyje czarno-białej kamery nawigacyjnej, aby sfotografować tę niesamowitą scenę co 4 stopy (1,2 metra).

Kreatywność pokona łączną odległość 436 stóp (133 metrów) od „Helipad” na polu Wright Brothers Field, zatrzymując się, aby zrobić zdjęcia kolorowym aparatem przed powrotem na miejsce lądowania.

Helikopter marsjański osiąga dotychczas najszybszy i najodleglejszy lot

„Aby osiągnąć odległość wymaganą dla tej wyprawy, pobijemy nasze rekordy dla Marsa podczas trzeciego lotu” – powiedział w oświadczeniu Johnny Lamm, pilot rezerwowy śmigłowca Ingenuity Mars w JPL. „Wydłużamy czas przelotu z 80 sekund do 117 sekund, a naszą maksymalną prędkość lotu z 2 metrów na sekundę do 3,5 (4,5 mil na godzinę do 8), co daje ponad dwukrotność naszego całkowitego zasięgu”.

Tenacity Wagon będzie również gotowy do robienia zdjęć i filmów z podróży Ingenuity.

Gdy dane i obrazy zostaną zwrócone z czwartego lotu, zespół misji określi plan piątego lotu helikopterem. Te plany dotyczące pozostałej kampanii lotów zostaną omówione podczas wirtualnego odprawy zorganizowanej przez NASA w piątek o 12:30 czasu wschodniego.

„Proponowaliśmy kilka opcji, jak mógłby wyglądać piąty lot” – powiedział Palaram. „Ale zapytaj mnie, jakie konsekwencje to będzie oznaczać po udanym czwartym locie. Zespół nadal jest zaangażowany w budowanie naszego doświadczenia lotniczego krok po kroku”.

Rachunek CNN.com Aby uzyskać aktualne informacje o wynikach tej historycznej misji 4 lotu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *