Helikopter NASA na Marsie leci dalej i szybciej podczas trzeciego lotu

NASA Ingenuity Mars helicopter on third flight

Agencja NASA Sprawność helikoptera Właśnie Zakończony Trzecia, bardziej ambitna wyprawa. Jak na przykład Space.com Według doniesień odrzutowiec Marsa zapuścił się około 164 stóp na północ od swojej bazy (nieco ponad połowę długości boiska piłkarskiego) z prędkością około 4,5 mili na godzinę. To może nie wydawać się dużo, ale Ingenuity przeleciał tylko 13 stóp z prędkością 1,1 mil na godzinę podczas drugiego lotu – to było na tyle daleko, że prawie trzeba było patrzeć, aby zobaczyć kreatywność na powyższym zdjęciu.

Zostały tylko dwa możliwe loty, zanim NASA zakończyła swoje wysiłki na początku maja i przeniosła uwagę na Wytrwałość łazika Główne zadanie. Ale spodziewaj się, że to będzie ekscytujące. Kierownik projektu Mimi Ong powiedziała, że ​​ostatnie dwa loty muszą być „naprawdę pełne przygód” i przetestować ograniczenia maszyny latającej.

Osiągnięte dotychczas sukcesy prawdopodobnie będą miały duży wpływ na przyszłe badania Marsa. Kreatywność jest dowodem na to, że samoloty mogą latać na planecie pomimo ich ekstremalnie niskiej gęstości powietrza, a teraz jest duża szansa, że ​​kolejne misje będą wykorzystywać drony do skanowania Marsa z perspektywy, która wcześniej nie była dostępna.

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *